Хто і як розуміє медіа…

Хто і як розуміє медіа…

00:00,
7 Травня 2012
28323

Хто і як розуміє медіа…

00:00,
7 Травня 2012
28323
Хто і як розуміє медіа…
Хто і як розуміє медіа…
Українські громадяни знають, що медіа маніпулюють, але всеодно ставляться до них позитивно. Бліц-опитування.

Рівень розуміння феномену медіа в інформаційну епоху суспільством говорить про його зрілість. MediaSapiens вирішив розпочати опитування українських громадян, щоб з’ясувати, як вони сприймають медіа. Цього разу нашими респондентами стали актор, студенти-майбутні журналісти, психолог, політолог.

Отже, їх запитали:

Що таке медіа у Вашому розумінні і як Ви до них ставитеся?

Андрій Сиротинський, актор:

Медіа - це радіо,телебачення, преса, різні носії інформації. Загалом медіа відіграють роль своєрідного носія інформації для споживачів, глядачів. У житті кожної людини медіа займають певне місце. Для когось - це цілий своєрідний світ, без якого не проходить жодного дня (серіали, новини, художні фільми і т.д.). А для когось - не більше, ніж засіб дізнатися щось нове, тому вони читають/дивляться анонси, афіші, рекламу. Я належу саме до таких.

Віталій Крижевський, студент Інституту журналістики:

 Медіа для мене - це перш за все те, що інформує, кожного дня розповідає про щось нове, цікаве, і головне - те, що поруч. Особисто для мене поняття медіа повністю вичерпується новинами. Кажуть - медіа впливають. Так , впливають новини. Тому перша моя асоціація з медіа – це новини. Якби не було медіа, ми навряд чи чимось особливим відрізнялися б від середньовічної людини, яка знає, що коїться тільки в її родині, селищі і, у кращому випадку, в місті. Інша справа, як працюють працюють і як інформують. Але як би там не було - моє ставлення до медіа цілком позитивне.

Анастасія Кривець, студентка Інституту журналістики:

У моєму розумінні медіа - це, по-перше, джерело основної інформації про навколишній світ, а по-друге, дорога до інтеграції різних прошарків суспільства. Адже, як правило, саме зі ЗМІ вчителька музики може дізнатися про відкриття у сфері ядерної фізики. Медіа дають людині більше свободи, більше простору для розвитку. Я - майбутній журналіст, тому не можу бути об'єктивною у даному питанні. ЗМІ - сфера мого професійного інтересу. Відзначити плюси і мінуси подачі інформації різних видань, обрати щось особливо близьке тобі як читачу, слідкувати за новинками, які з`являються на ринку - від цього вже не відірватися.

Ганна Мамчур, викладач з дисципліни історія української політичної думки, Інститут журналістики:

Це шляхи передачі якоїсь інформації від об’єкта суб’єкту. Якщо розглядати медіа в асоціативному ряді, то перша асоціація - це маніпуляція. Як на мене вони не зовсім об’єктивні, тобто ЗМІ виступають важливим інструментом керування думкою. Хоча, зрозуміло, що це один із аспектів  можливості використання медіа. Звичайно, що головний аспект – це  інформування суспільства. Але, на мою думку, цей інструмент найчастіше використовується для маніпуляції.

Неллі Ковалишин, студентка факультету психології Київського національного університету ім. Т.Шевченка:

Медіа - це своєрідний вид спілкування, а саме, донесення інформації до споживача або взагалі до будь-якої іншої аудиторії за допомогою телебачення, радіо, інтернету, соціальних мереж, реклами і т.д. До медіа я ставлюся швидше позитивно, ніж негативно. І якщо їх розумно використовувати, то, поза сумнівом, можна досягти якої-небудь поставленої мети - і бізнес побудувати, і масами керувати. Тільки важливо усвідомлювати ступінь впливу цього на психіку людини, який значно більший, ніж це здається на перший погляд, і фільтрувати отриману інформацію.

Опитування провела Мар`ям Магомедова, студентка Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: interunion.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду