Джим Чізхолм: «Соціальні мережі для традиційних ЗМІ – данина моді і витрата часу»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Джим Чізхолм: «Соціальні мережі для традиційних ЗМІ – данина моді і витрата часу»
Про прибуток онлайн-ЗМІ. Можливість отримувати гарний прибуток в digital-світі існує, і є компанії, які це доводять своїм прикладом. Проте проблеми в цій сфері є. Перша з них полягає у тому, що інтенсивність споживання електронного контенту набагато нижче в порівнянні з друкованим, тому генерувати прибуток складніше. Видавці успішно залучають людей до читання своїх продуктів онлайн, проте вони часто не дбають про те, щоб змусити аудиторію читати їх достатньо часто і проводити на сайтах достатньо часу.
Люди скоріше побачать рекламу в пресі, ніж онлайн, і швидше готові платити за друкований контент, ніж за електронний. Саме тому отримувати digital-прибуток поки що складно.
Про ЗМІ і соцмедіа. Я думаю, що соціальні мережі – це данина моді і витрата часу для традиційних ЗМІ.
Розміщувати у верхній частині домашньої сторінки сайту ЗМІ запрошення негайно піти з сайту і перейти на Facebook – щонайменше, нерозумно. Фактично ви самі спонукаєте користувачів піти, в той час, коли найбільшою проблемою є утримати їх на сайті.
У мене є багато сумнівів щодо соцмереж. Зокрема, я не вірю в ідею того, що аудиторію сайту можна збільшити переходами за посиланнями з Facebook.
В останні кілька років на ринку існувала думка, що користувальницький контент загрожує традиційним ЗМІ. Однак я думаю, що UGC не може замінити професійну журналістику.
Про структуру прибутку європейських видавництв. Як правило, в Європі 46% прибутку видавничий будинок отримує від друкованих накладів, стільки ж – від рекламодавців і 8% – від цифрового контенту, що дуже мало.
Винятки є – наприклад, у Швеції є видавничий дім Schibsted, чиї цифрові прибутки становлять 29% у загальній структурі.
Відповідно, друкований бізнес все ще зберігає позиції успішного генератора виручки. У той же час частка газет на ринку онлайн-реклами знижується з 2006 року, хоча до цього вона зростала значними темпами.
Про майбутні тенденції ринку. Першою тенденцією буде вибухове зростання використання планшетів, рідерів та інших мобільних пристроїв.
Ми також побачимо нові метаформати навігації, адаптовані під мобільні пристрої, оскільки відображення на їх екрані істотно відрізняється від комп’ютерного і впливає на споживання медіаконтенту.
Нарешті, ми побачимо нове покоління онлайн-пошуку, створене на основі інструментів дата-журналістики. Пошук стане набагато більш точним і інтуїтивним аніж, до прикладу, пропонований Google на даний момент, і він розширить можливості для читання та отримання знань. На мій погляд, саме ці тенденції визначать розвиток нового цифрового світу.
Повна версія інтерв’ю з Джимом Чізхолмом – РІА «Новости»