Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Оголошено переможців конкурсу Google Science Fair-2012
Молоді науковці зібралися у вівторок, 24 липня, в штаб-квартирі Google в Маунтін-В’ю, щоб відсвяткувати свої досягнення і представити власні проекти суддям у фіналі Google Science Fair.
Загалом на конкурс було подано тисячі проектів з-понад 100 країн світу, науковці розглядали широкий спектр тем: від вивчення раку до забезпечення водою фермерів посушливих районів, від 3D-електроніки до захворювань мозку.
Українці Олексій Козлов та Мілена Клименко стали фіналістами цьогорічного Google Science Fair у віковій категорії «13-14 років».
Отже, список переможців Google Science Fair-2012:
13-14 років
Джона Кон (Jonah Kohn), США. Проект під назвою Good Vibrations: Improving the Music Experience for People with Hearing Loss Using Multi-Frequency Tactile Sound / Позитивні вібрації: покращення якості сприйняття музики для людей із втратою слуху за допомогою багаточастотного відчутного звуку – допомога людям із вадами слуху почути музику, використовуючи багаточастотний тактильний звук.
15-16 років
Іван Ервіас Родрігес (Iván Hervías Rodríguez), Маркос Очоа (Marcos Ochoa) та Сергіо Паскуаль (Sergio Pascual), Іспанія. проект La Vida Oculta del Agua / Таємне життя води. Іван, Маркос та Сергіо дослідили мікроскопічне життя у чистій воді, задокументували, які організми живуть у краплині води та як ці організми впливають на оточуюче нас середовище.
17-18 років та Гран-Прі конкурсу
Бріттані Венгер (Brittany Wenger), США. Проект Global Neural Network Cloud Service for Breast Cancer / Всесвітня хмарна нейромережа для обробки даних для діагностування раку молочної залози. Проект досліджує переваги хмарних сервісів для правильної діагностики раку грудей лікарями, для чого Бріттані створила спеціальний додаток.
Кожен із переможців отримає призи від компанії Google та її партнерів CERN, LEGO, National Geographic та Scientific American.
Також вітатимуть Сахіве Шонгве (Sakhiwe Shongwe) і Бонхе Махлалела (Bonkhe Mahlalela) зі Свазіленду, володарів особливого цьогорічного призу від Scientific American Science in Action – для проектів, які направлені на практичне вирішення соціальних, екологічних, етичних проблем, а також проблем здоров’я і благополуччя.
Google Science Fair – онлайн-конкурс наукових проектів для дітей віком від 13 до 18 років включно. Для участі у конкурсі необхідно лише мати власну оригінальну наукову ідею.
«Для того, шоб бути генієм, зовсім не обов’язково бути відмінником», – стверджує Google, додаючи, що до участі в конкурсі запрошуються всі ті, хто цікавиться навколишнім світом і любить задавати питання.