Завершується перший модуль навчання на проекті «Журналістика цифрового майбутнього»
Завершується перший модуль навчання на проекті «Журналістика цифрового майбутнього»
Проект «Журналістика цифрового майбутнього» реалізовується благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» у партнерстві з Могилянською школою журналістики НаУКМА.
На цьому тижні стартував шостий рік навчання у рамках проекту. Протягом наступних 8 місяців українські журналісти будуть навчатися роботі з новими медіа під керівництвом провідних українських і міжнародних фахівців, зокрема, викладачів-практиків і професорів університетів США і Великобританії.
У цьому році спільнота DFJ (Цифрове майбутнє журналістики) поповнилася 25-ма журналістами з провідних українських медіа. Сепед них – представники УНІАНу, «1+1», «ТВі», «5-го каналу», видань «Корреспондент», «Український тиждень», «Гроші», «Натали», «Телекритика», порталів «Інфорпорн», TSN.ua, Tochka.net, «УА-Футбол», Delo.ua, LB.ua, газет «Коммерсантъ», «Газета по-українськи». Учасниками проекту цього року також стали журналісти регіональних телеканалів ZIK (Львів), «Град» (Одеса) та газети «Коло» (Полтава).
Навчання в рамках проекту спрямовується на залучення журналістів до цифрових технологій в нових медіа. Навчальний план складений таким чином, щоб учасник проекту зміг дізнатися більше про нові медіа, нові формати новин, а також про те, як одну історію можна подати в різних медіа.
Також передбачаються модулі, де будуть більш детально вивчатися такі теми як блогосфера у сучасній журналістиці, створення аудіо- та відеопідкастів, інфографіка та фотографія в сучасній редакції, економіка та бізнес-моделі сучасних конвергентних ньюзрумів.
«Слід зазначити, що за п’ять років існування проекту «Журналістика цифрового майбутнього», його дипломи отримали понад 120 студентів з провідних видань. У цьому році спільнота DFJ поповнилася ще 25-ма студентами. Для цих журналістів, які пройшли важкий відбір, участь у проекті є набагато більшим, аніж навчанням. Це – можливість отримати нові контакти, знання з новітніх медіатехнологій, що допомагають їм суттєво покращувати роботу ЗМІ, в яких вони працюють, ну і найголовніше – стати членом сім'ї DFJ», – розповідає Олександр Власенко, керівник програми «Журналістика цифрового майбутнього» Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
«Сподіваюся, що в цьому році навчання буде продуктивним. Хотілося б, щоб цей рік був настільки ж ефективним, як і минулі випуски. І, як завжди, ми очікуємо, що це буде процес не просто отримання знань, а й процес їх негайного використання. У минулі роки нам імпонувало те, що коли вранці студенти вивчали матеріал, ввечері це було вже видно на їх сайтах. Сьогодні мало знати про медіа і бути візіонером, тепер необхідно вміти ці знання оперативно використовувати», – вважає Євген Федченко, директор Могилянської школи журналістики.
На відкритті нового сезону DFJ виступила директор школи журналістики Університету Кентуккі Бет Бернс. Вона розповіла про способи вирішення проблем журналістської освіти в США, де медіаринок також нарікає школам за те, що ті не встигають підлаштовуватися до змін у професії.
Тепер недостатньо добре писати, треба ще й орієнтуватися в мультимедійних платформах, розуміти основи медіабізнесу, працювати з контент-менеджментом, вважає Бернс. На її думку, це є викликом для шкіл, адже їхні викладачі, котрі мають великий досвід роботи в традиційних медіа, повинні вчити роботі з новими медіа, а це те, з чим вони ніколи не працювали.
Після офіційної частини відкриття нового навчального року відбулася лекція американського журналіста, редактора і виробника мультимедіа, автора книг iPhone & iPad Web Design For Dummies та Mobile Web Design For Dummies Девіда Лафонтейна.
Лафонтейн розповів про тренди в сучасній цифровий журналістиці і практичне використання соціальних медіа в журналістській роботі. Основною тенденцією в професії за останні роки Лафонтейн вважає виникнення онлайн-журналістики, яку істотно змінили соціальні медіа, онлайн-відео та мобільний інтернет. Практично всі ці технології учасники DFJ разом з Девідом використовували в рамках першого модуля.
Протягом наступних місяців на учасників чекає робота з Web 2.0, графікою, аудіо, відео, медіаекономікою, а також практика за кордоном.