Група кіберзлочинців викрала за рік €36 млн з банків Європи

00:00,
6 Грудня 2012
855

Група кіберзлочинців викрала за рік €36 млн з банків Європи

00:00,
6 Грудня 2012
855
Група кіберзлочинців викрала за рік €36 млн з банків Європи
Суми розкрадань варіювалися від €500 євро до €250 тис., а жертвами кіберзлочинців ставали як фізичні, так і юридичні особи, пише Digit.

Невідома група кіберзлочинців з початку 2012 року викрала із європейських банків близько €36 млн, використовуючи хакерське програмне забезпечення, повідомили у середу експерти компаній Checkpoint Security і Versafe, які брали участь в дослідженні діяльності угруповання.

Це одна з найбільших атак на клієнтів європейських банків за останні кілька років. За даними дослідників, суми розкрадань у різних випадках варіювалися від 500 євро до 250 тис., а жертвами кіберзлочинців ставали як фізичні, так і юридичні особи – усього близько 30 тис. клієнтів різних європейських банків.

Атака, яку дослідники називають Eurograbber, стартувала на початку 2012 року в Італії, а у серпні поширилася на Німеччину, Нідерланди та Іспанію. Під час кібератаки хакерське програмне забезпечення спочатку інсталювалася на ком’ютер жертви, а потім на смартфон.

Програма перехоплювала SMS-повідомлення з одноразовими паролями, які банк надсилає своїм клієнтам під час роботи з інтернет-банкінгом, надаючи зловминикам необхідну для зламу клієнтських рахунків інформацію.

Як зауважують фахівці, злочинці використовували три різні банківські троянські програми – ZeuS, SpyEye и Carberp, а також нову, дуже ефективну версію однієї з найвідоміших мобільних банківських троянських програм Zitmo.

Окремо експерти відзначили, що частіше за інших атакам піддавалися власники мобільних пристроїв на базі Android, а також BlackBerry OS.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Aninews
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду