Кіт допоміг японській поліції ідентифікувати кіберзлочинця

00:00,
11 Лютого 2013
857

Кіт допоміг японській поліції ідентифікувати кіберзлочинця

00:00,
11 Лютого 2013
857
Кіт допоміг японській поліції ідентифікувати кіберзлочинця
Поліція Токіо повідомила у неділю про затримання хакера, котрий із серпня 2012 року розсилав погрози на адреси громадських установ.

Серед цих закладів були, зокрема, адміністрація фестивалю аніме і дитячий садок, який відвідує молодший спадкоємець імператорського трону Японії шестирічний принц Хісахіто, інформує токійська служба РІА «Новости».

Першопочатково поліція затримала чотирьох підозрюваних, однак потім справжній хакер почав писати листи до поліцейських відділків, дякуючи за дотепну «гру». Подільше розслідування продемонструвало, що комп’ютери підозрюваних були уражені вірусом, і розсилали погрози без їхнього відома.

Тим часом хакер продовжував грати з поліцєю, іноді повідомляючи про заплановане власне самогубство, іноді – погрожуючи поставити перед поліцією нове завдання.

Черговим завданням стала загадка, після вдалого вирішення якої на екрані з’явилося фото кота. Було зазначено місцезнаходження тварини і повідомлялося, що до її нашийника прикріплено міні-носій даних із записаним на нього вірусом в якості доказу.

Поліція відшукала кота, а на нашийнику – картку з вірусом, і розпочала аналіз зображення з відеокамер, розташованих неподалік. Таким чином за номером мотоцикла, який фігурував на відеозаписах, вдалося ідентифікувати людину, котра щось прикріплювала на нашийник тварини.

Вже з’ясовано, що у смартфоні затриманого Юске Катаями зберігалися, але потім були стерті, фотографії кота, а також матеріали преси про перебіг розслідування і затримання чотирьох підозрюваних.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
TheHackerNews
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду