Марк Цукерберг – другий у ТОП-10 меценатів США
У рейтингу подружжя поступилося лише мультимільярдеру Воррену Баффету (Warren Buffett) – одному з найбільших у світі інвесторів, статки якого оцінюються у $46,5 млрд.
Цукерберг з дружиною торік пожертвували $498,8 млн. Фонду громади Кремнієвої долини (Silicon Valley Community Foundation), котрий видає гранти на реалізацію різноманітних благодійних програм.
У 2012 році за сприяння фонду іммігранти отримали можливість покращити знання англійської мови, також фонд годував та надавав притулок нужденним і жертвам стихійних пожеж у штаті Каліфорнія.
У грудні минулого року Цукерберг пожертвував фонду акції Facebook вартістю $18 млн.
«Спільно ми шукатимемо ті сфери в освіті та охороні здоров’я, на яких слід зосередитися у найближчому майбутньому. Я сподіваюся, що ми позитивно вплинемо на наступну серію благодійних проектів», – відзначав наймолодший в історії мультимільярдер у своєму Facebook.
Цукерберг, який володіє статками у близько $12 млрд, незважаючи на провальний старт продажу активів Facebook на нью-йоркській фондовій біржі Nasdaq, вперше виявив особливу щедрість 2010-го року. Тоді він пожертвував $100 млн державним школам в Ньюарку, Нью-Джерсі.
Співзасновник Microsoft Пол Аллен (Paul Allen) посів четверте місце у списку найщедріших американських меценатів. Він пожертвував на благодійність $309 млн, переважну більшість цих коштів отримав Інститут вивчення мозку імені Аллена (Allen Institute for Brain Science).
Першу п’ятірку ТОП-10 американських меценатів замикають один з розробників і співзасновник Google 39-річний Сергій Брін (Sergey Brin) і його дружина Aнна Войцицька (Anne Wojcicki) – співзасновниця компанії з генетичних тестів 23andME.
Минулого року вони підтримували благодійні програми для жінок, а також проекти, направлені на захист навколишнього середовища і боротьбу з бідністю. Близько $33 млн. подружжя пожертвувало Фонду дослідження хвороби Паркінсона імені Майкла Джея Фокса (Michael J. Fox Foundation for Parkinson’s Research).