Wikipedia провела віківишкіл в УКУ і підписала меморандум про співпрацю з Львівською національною музичною академією

00:00,
20 Лютого 2013
1289

Wikipedia провела віківишкіл в УКУ і підписала меморандум про співпрацю з Львівською національною музичною академією

00:00,
20 Лютого 2013
1289
Wikipedia провела віківишкіл в УКУ і підписала меморандум про співпрацю з Львівською національною музичною академією
Wikipedia продовжує співпрацю з українськими вищими навчальними закладами.

18 лютого представники Wikipedia Андрій Бондаренко та Юрій Булка провели віківишкіл для студентів кафедри журналістики Українського католицького університету у Львові, повідомляється у блозі «Вікімедіа Україна». Відповідне запрошення надійшло від завідувача кафедри журналістики, доктора філософських наук, Юрія Фінклера.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено менш відомому вікі-проекту – «Вікіновинам», у рамках якого користувачі можуть публікуваити новини на умовах вільної ліцензії.

Як відзначає «Вікімедіа Україна», проект «Вікіновини» має свої переваги перед Wikipedia: тут відсутні жорсткі критерії, зокрема, щодо значимості новин. Проект, однак, забов’язує посилатися на джерела, дотримуватися норм української літературної мови, а також нейтральної точки зору на події.

До представників Wikipedia надходили запитання і щодо «білих плям», можливих помилок у енциклопедії й того, що «Вікімедіа Україна» робить для їх виправлення. «Для відповіді на це питання хотілося би процитувати гасло, що прикрашає фасад сихівського корпусу УКУ: «Візьми і Зроби!» Якщо ви побачили у Wikipedia чи «Вікіновинах» щось, що потребує допрацювання чи виправлення – не чекайте на адміністраторів Wikipedia чи активістів «Вікімедіа Україна», долучіться до наповнення проектів самі», – відповідають представники організації.

Крім цього, 19 лютого Wikipedia підписала меморандум про співпрацю з Львівською національною музичною академією. Піж відповідним документом поставили підписи представники «Вікімедіа Україна» і ректор академії Ігор Пілатюк. 

Крім написання статей для Wikipedia у якості однієї з форм академічної роботи студентів, угодою передбачається і врахування специфіки навчального закладу: публікуватимуться аудіо- та відеозаписи з концертів викладачів та студентів, ноти і тексти на музикознавчу тематику.

Українська Wikipedia вже має договори про співпрацю із декількома вищими навчальними закладами країни. Так, зокрема, наприкінці грудня минулого року було підписано партнерський договір з Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним  університетом  імені Григорія  Сковороди.

Наприкінці листопада представники української Wikipedia підписали аналогічний договір із керівництвом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У травні енциклопедія оголосила про співпрацю з Харківським національним університетом імені Каразіна.

В Сумському держуніверситеті у квітні минулого року відбулася презентація «Українська Wikipedia: як долучитися до спільної справи». Сумський державний університет став першим навчальним закладом, який уклав з «Вікімедіа Україна» меморандум про співпрацю.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Vaughanmerlyn, MediaSapiens.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду