Вчителі із Запоріжжя перемогли у конкурсі на створення авторської програми «Медіаосвіта» для 8-го класу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вчителі із Запоріжжя перемогли у конкурсі на створення авторської програми «Медіаосвіта» для 8-го класу
Результати конкурсу оголосили Академія Української Преси спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України.
До складу конкурсної комісії ввійшли: Валерій Іванов, президент АУП, Оксана Волошенюк, виконавчий директор АУП, Віталій Замніус, директор програми ЗМІ МФВ, Володимир Даниленко, начальник відділу педагогічної освіти і підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів та Віктор Мележик, завідувач сектора підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Любов Найдьонова, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, науковий керівник усеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти, Людмила Гуменюк, виконавчий директор Центру медіа-ініціатив, експерт з медіаосвітніх питань, Діана Дуцик, головний редактор сайту MediaSapiens, викладач Могилянської школи журналістики, експерт з медіаосвітніх питань, Галина Усатенко, президент Фонду Європа XXI.
МОН України листом від 29.03.13 №1\9-226 рекомендувало для введення у варіативну частину навчальних планів загальноосвітніх закладів предмету «Основи медіаграмотності». Там також зазначено, що АУП, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН та Інституту соціальної та політичної психології НАПН України здійснюватимуть експериментальну перевірку результативності моделі медіаосвіти.
Громадський сектор та освітяни об’єднали зусилля заради створення навчально-методичного комплексу, де будуть розкриті закономірності світу медіа, з яким дитина стикається в своєму повсякденному житті (для розвитку розуміння сучасних способів відображення реальності), відбудеться формування критичного погляду на медіа тексти. Адже основна мета навчання медіаграмотності – це розвинути в учнів звичку дізнаватися та навички самовираження, необхідні для трьох пріоритетних цілей: критично мислити, бути ефективними комунікаторами і активними громадянами.
На конкурс надійшло 6 програм з різних регіонів України. Переможцем визнано програму, підготовлену Коваленко П.О., вчителем медіакультури Запоріжського Січового колегіуму-інтернату та Мокрогузом О.П, доцентом кафедри суспільних дисциплін Чернігівського ОІППО, к.п.н. Зараз програми проходять рецензування і організатори сподіваються, що до початку нового навчального року програма вже зможе бути використана для викладання курсу «Основи медіаграмотності».
Проект реалізується завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження»