Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
54% населення планети захищені від реклами сигарет у ЗМІ
Якщо 2010 року захищеними від реклами тютюну у ЗМІ було 32% населення Землі, то 2012 – вже 54%. Натомість аналогічні показники інших антитютюнових ініціатив – заборони зовнішньої реклами і спонсорства, заборони куріння у громадських місцях, нанесення попереджень про шкідливість куріння на пачки сигарет – зросли на 1-6%. Про це йдеться у звіті ВООЗ «Епідемія тютюнопаління у світі, 2013».
Зростання відсотку населення планети, яке захищене тими чи іншими антитюютновими заходами. Сірий - показник за 2010 рік, синій - за 2012.
У 144 країнах заборонена реклама сигарет по телебаченню і на радіо, у 43 з них – діє абсолютна заборона, у 78 – часткова, у 23 – мінімальна.
У 106 діють обмеження щодо показу сцен куріння і прихованої реклами сигарет у фільмах та телепрограмах. У 33 країнах це обмеження повне, у 59 – часткове, у 14 – мінімальне.
Щодо заборони реклами у пресі, то вона передбачена законодавствами 129 країн. 38 з них ввели повну заборону, 69 – часткову, 22 – мінімальну.
Кількість країн, в яких введено заборону реклами тютюнових виробів у ЗМІ
Повна заборона просування тютюнових виробів у ЗМІ, зокрема, заборона публікацій про корпоративну відповідальність тютюнових компаній, зображення сцен куріння в редакційних фото- чи відеоматеріалах, продакт-плейсмент впроваджена у 37 країнах. Ще у 18 є часткова заборона, у 14 обмеження є мінімальними, а в 104 – не існують взагалі.
Кількість країн, в яких діє заборона просування тютюнових виробів у ЗМІ
Нагадуємо, «Медіафільтр» щоденно публікує переклад і стислий виклад одного із розділів звіту ВООЗ «Епідемія тютюнопаління у світі, 2013», а також робить огляд медійних антитютюнових кампаній, які ВООЗ визнала найбільш ефективними. Матеріали можна знайти за тегом «звіт ВООЗ-2013».