Google оцифрувала Ейфелеву вежу для віртуальних прогулянок
«З моменту відкриття в 1889 році понад 250 млн людей відвідали символ Парижа – Ейфелеву вежу. Найвища у світі споруда протягом більше 40 років (сьогодні цей титул належить Бурдж-Халіфа в Дубаї), Ейфелева вежа й досі залишається найбільш відвідуваною туристами пам’яткою архітектури у всьому світі. Якщо вам цікаво, який вигляд має Місто Світла (як ще називають Париж) з висоти пташиного польоту, або ви хочете дізнатися більше про історію вежі – тепер у вас є шанс зробити це, не відходячи від екрану свого комп’ютера», – відзначив керівник Google Cultural Institute Maрк Йошитаке (Mark Yoshitake).
Як і 7 млн туристів, котрі відвідують вежу щороку, команда Google Street View піднялася на поверхи башти, і зробила панорамні знімки за допомогою спеціально розробленого для зйомки пам’ятників і музейних інтер’єрів пристрою, розповідають в Google. Це дало можливість створити повну 360-градусну галерею паризької панорами, котра відкривається з Ейфелевої вежі.
Крім виставки сучасних панорамних Street View-зображень, відвідувачам пропонується виставка, присвячена історії будівництва Ейфелевої вежі та її впливу на Париж 19 століття. Тут зібрані архівні фотографії, плани і гравюри, деяки з архівних матеріалів є особливо цінними, наприклад запис голосу Гюстава Ейфеля, зроблений Томасом Едісоном.
Виставка The Birth of Eiffel Tower: A realized utopia («Народження Ейфелевої вежі: Утопія, що втілилась в життя») демонструє створення Ейфелевої вежі – від вражаючої ідеї до її реалізації.
Фотографії та ескізи виставки The construction of Eiffel Tower («Будівництво Ейфелевої вежі») дозволять крок за кроком простежити за спорудженням башти.
Виставка Visiteurs de la tour Eiffel admirant Paris («Відвідувачі Ейфелевої вежі захоплені Парижем») розповість про урочисте відкриття вежі, а також її перших туристів.
Тут, зокрема, можна дізнатися, що під час відкриття Ейфелевої вежі в рамках Всесвітньої виставки у 1889 році ліфти ще не працювали...
...але 12 тис. відвідувачів вражаючої на той час архітектурної споруди щодня поспішали піднятися 1710 сходами, котрі вели на перший поверх.