Українська кіберзлочинність за півроку виросла вдвічі

Українська кіберзлочинність за півроку виросла вдвічі

00:00,
16 Вересня 2013
4897

Українська кіберзлочинність за півроку виросла вдвічі

00:00,
16 Вересня 2013
4897
Українська кіберзлочинність за півроку виросла вдвічі
Українська кіберзлочинність за півроку виросла вдвічі
За шість місяців 2013 року в Україні виявлено біля 2 тис. випадків шахрайства у мережі, повідомляється на блозі сайту imena.ua. Це приблизно ж стільки, скільки було зафіксовано за весь 2012 рік. 

В Україні найбільш актуальні дві шахрайські схеми: продаж товарів через мережу зі 100-відсотковою передоплатою і ненадання таких послуг, а також фінансові піраміди,  повідомляється на блозі сайту imena.ua.

«Піраміди - найбільш соціально небезпечний вид шахрайства, оскільки він пов’язаний з великою кількістю потерпілих і зі значними сумами збитків. За статистикою, вкладникам повертається до 40 % коштів, але кожен постраждалий сподівається на повернення 100%», - таку заяву зробив в ефірі на телеканалі Tonis начальник відділу по боротьбі зі злочинами у сфері електронної комерції Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотній. Він зауважив, що в Україні немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід.

Однак, за словами пана Заворотнія, існують механізми протидії інтернет-шахрайству. У червні МВС провело операцію під назвою «Трикстер», тобто шахрай в мережі. Лише за місяць було зареєстровано 593 заяви за фактом вчинення шахрайства і встановилено 112 осіб - злочинців, які їх здійснювали.

Олег Заворотній зазначив, що безпека користувачів багато в чому залежить від них самих. «Повинні насторожувати відсутність на сайті фактичної адреси розміщення суб’єкта господарської діяльності, вимоги надати за товар або послугу 100-відсоткову передоплату з використанням небанківських платіжних систем (таких як електронні гроші), занижена вартість товарів, а також використання соціальних мереж для їх продажу», - повідомив представник МВС.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: M.expert.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду