Як розпізнати фейк на прикладі новини з Таджикистану. Три правила

Як розпізнати фейк на прикладі новини з Таджикистану. Три правила

14:42,
25 Лютого 2019
6102

Як розпізнати фейк на прикладі новини з Таджикистану. Три правила

14:42,
25 Лютого 2019
6102
Як розпізнати фейк на прикладі новини з Таджикистану. Три правила
Як розпізнати фейк на прикладі новини з Таджикистану. Три правила
В рамках нового проекту з медіаграмотності незалежна медіа-група Республіки Таджикистан «Asia-Plus» випустила ролик, який вчить інтернет-користувачів перевіряти новини та робити фактчекінг.

За основу автори взяли викриття фейкової новини про чоловіка, що увірвався до школи у Душанбе з наміром зґвалтувати ученицю 4-го класу. Користувачам рекомендують виконати декілька простих дій:

    1. Переглянути сайт-першоджерело на наявність кричущих заголовків та засилля дешевої банерної реклами з сумнівними товарами (супердієти від зірок, народні рецепти, пігулки для підвищення статевого потягу). Зазвичай ресурси, що мають такі характеристики, продукують фейки задля збільшення обсягу своєї рекламної аудиторії. Тому слід перевірити, чи новина присутня на інших сайтах.

    2. Перевірити дату публікації. Зазвичай автори фейків просто беруть стару новину, змінюють в ній декілька деталей та видають за нову.

    3. Перевірити обкладинку новини. Якщо автор називає її фотодокументом з місця подій, є причина перевірити це за допомогою функції Google «пошук по картинці». Може виявитися, що на «фотофакті» щось додали чи прибрали за допомогою фоторедактору. Або ж обкладинка взагалі присвячується іншій, старішій новині.

 

Ролик підготовлений в рамках субпроекту по медіаграмотності, що впроваджується разом з Інтерньюз в рамках проекту «Сприяння стабільності та миру в Центральній Азії». Фінансову підтримку проектові надає Європейський Союз.

Більше про інструменти, що допоможуть вам виявити фейки та протидіяти ним, ми вже писали у цьому матеріалі.

Також нагадаємо, нещодавно один з дослідницьких центрів НАТО перевірив військовослужбовців на готовність надавати конфіденційну інформацію про себе у соціальних мережах. Про результати цього експерименту можна прочитати тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Dev.by
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Петро
12:46 / 05.07.2020
краще скористатися яндексом. пошук по картинці буде більш точним
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду