Діти й підлітки – знахідка для кіберзлочинця

00:00,
30 Листопада 2010
1063

Діти й підлітки – знахідка для кіберзлочинця

00:00,
30 Листопада 2010
1063
Діти й підлітки – знахідка для кіберзлочинця
GFI Security попереджає про шахрайську схему, спрямовану проти юних користувачів Інтернету. Згідно з інформацією, яка розміщена в корпоративному блозі компанії, зловмисники намагаються зіграти на прагненні дітей і підлітків обійти обмеження, встановлювані домашніми модулями батьківського контролю й шкільними Url-фільтрами.

 

Для цього шахраї створили особливий ресурс – myfatherisonline.com. В описі сайту cтверджується, що за його допомогою кожен бажаючий може скористатися послугами анонімного проксі-сервера й обійти в такий спосіб будь-які обмеження, встановлені в настройках батьківського контролю або брандмауера. На жертву, яка повірила в обіцянки зловмисників, чекає чимало різноманітних сюрпризів.

 

«Сервіс» вставляє прямо у відображувану сторінку, адресу якої набрав користувач, IFRAME з рекламним змістом. У результаті сторінка виявляється практично повністю обклеєною баннерами й посиланнями, за якими ховаються небажане програмне забезпечення, дорогі мобільні підписки та інші «подарунки» від зловмисників.

 

Наприклад, клацання по одному з банерів запускало автоматичне завантаження рекламного ПЗ Mywebsearch, а перехід за іншими посиланнями відкривав неправильний «тест IQ», для одержання результатів якого потрібно було відправити sms-повідомлення (і підписатися тим самим на розсилку вартістю 10 доларів на місяць). У цілому в блозі GFI описано не менш  ніж півдюжини різних рекламних елементів, кожен з яких має своє шкідливе навантаження.

 

Спам, що пропагує цей ресурс, поширювався в основному через зламані облікові записи в соціальній мережі Facebook. Фахівці GFI очікують, що кіберзлочинці будуть продовжувати рекламувати свою розробку, адже діти й підлітки, які бажають позбутися контролю дорослих і відвідувати будь-які сайти на свій розсуд, необережні й недосвідчені і через це є легкою здобиччю.

 

Медіаграмотність за матеріалами bezpeka.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду