ICQ за рік утратив третину аудиторії

00:00,
28 Лютого 2011
1375

ICQ за рік утратив третину аудиторії

00:00,
28 Лютого 2011
1375
ICQ за рік утратив третину аудиторії
Для тих, хто починав користуватись інтернетом у 90-х та на початку 2000-х, «аська» була синонімом мережевого спілкування, але її час минув.

Щомісячна аудиторія сервісу миттєвих повідомлень ICQ в усьому світі зменшилась на 17,6 мільйонів відвідувачів, або на 35%. Згідно з даними, оприлюдненими Mail.ru Group, у грудні 2010 року месенджером користувались 33,5 мільйонів людей, повідомляє російська газета «Ведомости».

 

У Росії, де мешкає майже половина користувачів «аськи», аудиторія за рік скоротилась на 9%, до 16,4 млн. Тут ураховано користувачів не лише месенджера ICQ, але й інших програм, які використовують цей протокол, зокрема QIP.

 

Представники Mail.ru Groupпов’язують зниження інтересу до «аськи» з поширенням у світі нових механізмів боротьби зі спам-ботами (мережами інфікованих комп’ютерів, які надсилають спам). У Росії проблеми із спамом не настільки критичні, тому аудиторія скорочується повільніше. Як само боротьба із спамом впливає на користувачів, в компанії не пояснюють. Тим часом експерти, яких опитала газета, не погоджуються з цією гіпотезою. Вони вважають зниження інтересу до колись популярного месенджера складовою загальною тенденції. Користувачі поступово переходять на інші технології спілкування, зокрема в соціальних мережах, де також є змога обмінюватись миттєвими повідомленнями.

 

Ще одним чинником є відсталість ICQ на ринку месенджерів для мобільних пристроїв, якими користується дедалі більше людей. У Росії ж, де за рік проникнення інтернету зросло на 20%, скорочення аудиторії на 9% рівнозначне суттєвому падінню. Треба враховувати також розірвання угоди між власником ICQ, компанією Mail.ru Group, та «Яндексом», який просував месенджер на ринку за умови ко-брендингу.

 

Месенджер ICQ був випущений 1996 року ізраїльською компанією Mirabilis.Він став першою програмою обміну миттєвими повідомленнями через інтернет.Його назва є співзвучною з англійською фразою I seek you – «я шукаю тебе». 1998 року Mirabilis купила американська корпорація AOL, сплативши 407 мільйонів доларів. 2010-го ICQ придбала російська інвестиційна компанія Mail.ru Groupза 187 мільйонів доларів. Загальна кількість зареєстрованих користувачів в ICQ перевищує 100 мільйонів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду