Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю

00:00,
22 Березня 2011
2166

Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю

00:00,
22 Березня 2011
2166
Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю
Телеведуча радить тренувати відчуття часу  і відходити від плану.

Не боятись експериментувати і відходити від заздалегідь складеного плану інтерв’ю – такою є порада молодим журналістам від колишньої ведучої новин НТН та «1+1», засновниці проекту «Покоління 2020.ua» Ілони Довгань. Вона виступила із лекцією «Інтерв’ю: підготовка, цікавість, підводні камені, результативність» у рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.

 

Ілона Довгань запропонувала слухачам школи виконати вправу – за дві хвилини довідатись від сусіда важливу інформацію та представити її присутнім за тридцять секунд, не дивлячись на годинник. «Ви повинні натренувати в собі відчуття часу», - пояснила журналістка. Півхвилини – оптимальна тривалість синхрону на телебаченні, протягом якої герой сюжету повинен інформативно й повно висловити свою позицію з певного питання. «Ми не почули ексклюзиву», - резюмувала Ілона, вислухавши молодих журналістів.

 

Аби інтерв’ю було успішним, вона радить дбати про те, щоб запитання були ексклюзивними, неоднозначними, конкретними і по суті. Ілона Довгань також наголосила, що варто винести найголовніше на початок розмови, виявляти цікавість до співрозмовника, бути відвертим і триматись на одному рівні, не зважаючи на статус.

 

Слухачі Медіашколи  також проаналізували уривки з телевізійних інтерв’ю та фільмів «Фрост проти Ніксона» (США, 2008) і «Добраніч та хай вам щастить» (США, 2005).

 

18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.

 

Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
gorodkiev.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду