Олександр Пасховер: Текст має бути таким, щоб із нього нічого не можна було викинути

00:00,
24 Березня 2011
1251

Олександр Пасховер: Текст має бути таким, щоб із нього нічого не можна було викинути

00:00,
24 Березня 2011
1251
Олександр Пасховер: Текст має бути таким, щоб із нього нічого не можна було викинути
Головне – шукати інформацію, а не красиво писати.

Інформаційно насичений, витиснутий текст, із якого нічого викинути, повинен бути метою професійного журналіста. Так уважає редактор відділу бізнес та оглядач журналу «Корреспондент» Олександр Пасховер. Він виступив із лекцією «Пошук теми. Як правильно обрати і сформулювати» в рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.

 

«Якщо журналіст написав текст на рівні Бальзака, але зібрав нуль інформації, то він нічого не зробив, - каже пан Пасховер. – Текст має бути не таким, щоб до нього нічого не можна було додати, а таким, щоб із нього нічого не можна було викинути».

 

Олександр Пасховер поділився досвідом пошуку тем для матеріалів: «Ваші моги, ваш мозок, ваш креатив принесуть цікаву тему». Серед можливих джерел тем він називає стрічки новин, блоги, маркетингові дослідження, сайти бізнес-асоціацій, регіональні ЗМІ тощо. Також часом варто повертатись до старих матеріалів і цікавитись розвитком подій.

 

Він також нагадав критерії цінності обраної теми: новизна, своєчасність, прив’язка до публічних людей, наявність конфлікту та близькість до аудиторії.

 

18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.

 

Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію

 

Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю

 

Андрій Куликов: Політичні ток-шоу дають глядачеві змогу побачити справжні обличчя політиків

 

Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»

 

Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»

 

Наталія Соколенко: Журналіст повинен втручатись у справи влади

 

Андрій Загородський: Формат новин слід адаптувати до потреб аудиторії

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
io.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду