Скачування піратської музики у США скоротилося майже вдвічі
Скачування піратської музики у США скоротилося майже вдвічі
Наприкінці 2007 року 16% населення Сполучених Штатів (28 мільйонів користувачів) скачували музику через P2P-сервіси. У четвертому кварталі 2010 їхня кількість скоротилася до 9% населення (16 мільйонів). Скоротилася також кількість скачуваних треків – з 35 до 18 на користувача. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією NPDGroup, повідомляє Mashable.
У жовтні 2010 за вироком федерального суду був закритий найбільший музичний файлообмінник країни LimeWire – Асоціація рекордингової індустрії США подала позов до адміністрації, вимагаючи виплати 1 млрд доларів в якості відшкодування за порушення авторських прав. До закриття через LimeWireскачували більше половини всього нелегального музичного контенту.
Піратські сайти одною з головних причин збитків індустрії звукозапису – у період з 2004 до 2009 рік продажі музики на фізичних носіях впали на 30%. Сфера намагається використовувати новітні технології, щоб покрити втрати. Все більшої популярності набувають сайти з легальним музичним контентом, що живуть за рахунок реклами (Pandora, Spotify), передплатні сервіси (Rhapsody, MOG), онлайн-магазини на кшталт iTunes. Але прибутки від них ще недостатні, аби компенсувати втрати від скорочення попиту на диски.
«Медіаграмотність»