Про мерські перегони, чужих у людському тілі та «викрадення» Корбана

Про мерські перегони, чужих у людському тілі та «викрадення» Корбана

11:35,
4 Листопада 2015
2722

Про мерські перегони, чужих у людському тілі та «викрадення» Корбана

11:35,
4 Листопада 2015
2722
Про мерські перегони, чужих у людському тілі та «викрадення» Корбана
Про мерські перегони, чужих у людському тілі та «викрадення» Корбана
Треба визнати — спецоперація «Плюсів» на захист Корбана, на відміну від дивного шоу спецпризначенців, мала серед адресатів значно більший успіх. Огляд телепрограм за 26 жовтня — 1 листопада 2015 року.

Телекритикам, які живуть переважно у віртуальному просторі, буває корисно вийти в ширнармаси. Навіть якщо ці маси дуже специфічні — середній медперсонал у лікарні райцентру на Черкащині. Минулого четверга довелося підслухати (не спеціально!), як натхненно й артистично сестра-кастелянша переповідала колежанкам випуск програми «Говорить Україна» від 28 жовтня. Той, що називався «Чужий у моєму тілі». Пристрасті кипіли ще ті — на моїй пам’яті так жваво обговорювали хіба що перше бразильсько-мексиканське мило на кшталт «Рабині Ізаури» чи «Багаті теж плачуть».

Продюсерам ток-шоу на каналі «Україна» — респект. Вони таки вгадали, що саме треба показувати ширнармасам, аби вразити їхню нестійку, з огляду на турбулентність українського життя, психіку. Отож, «Чужий у моєму тілі» — це не варіації на тему американського фільму, назву якого обіграли автори, а звичайний паразит-гельмінт-черв’як, який завівся в героїні під шкірою через укус комара.

Добрячих півтори години аудиторія, керована Олексієм Сухановим, який підкидав хмизу в багаття емоцій у потрібних місцях, слухняно жахалася, дивувалася або ж голосно ойкала.

І було чим бридитися. Чого варті були кадри з людським оком, під слизовою оболонкою якого повзає черв’як. Або ж — коли в студії ведучий із асистенткою-медиком виловлювали з пробірок уже не страшних, бо заспиртованих паразитів. Задля справедливості варто сказати: перед подібними епізодами Олексій Суханов попереджав публіку про те, що від екранів бажано відвести дітей. Хоча наші діти, здається, не надто бояться якихось глистів. Навіть якщо вони живуть під шкірою.

Героїню програми, звичайну жінку Марію Чумак, так налякали можливими наслідками для її життя аж до інвалідності (для цього до студії запросили чоловіка, якому через аналогічну патологію видалили хребці), що вона наприкінці програми прийняла рішення лягти під скальпель хірурга.

Одне слово, «Говорить Україна» невблаганно перетворюється на медично-трешове шоу з елементами ярмаркового балагану. Де колись показували на потіху невибагливої публіки бородатих тіток та цицькатих дядьків. Судячи з реакції смілянських медсестер, цілком успішно. Принаймні, в їхніх особах канал «Україна» знайшов дуже вдячну аудиторію.

Тим часом, віртуальне життя в телевізорі тривало, і в понеділок, 26 жовтня, цілком очікувано всі випуски новин на загальнонаціональних каналах розповідали про результати перших підрахунків голосів на місцевих виборах. Особливо відзначилися канали холдингу Віктора Пінчука, де з самого ранку без кінця крутили інфографіку з двовідсотковою перевагою Олександра Вілкула над Борисом Філатовим у Дніпропетровську (37 і 35 % відповідно), та «1+1», який акцентував на порушеннях законодавства, що й забезпечили цю перевагу.

Цікаво, що найскандальніший момент дня голосування, рішення ЦВК про скасування другого туру в Павлограді на Дніпропетровщині, увечері понеділка з великих каналів зацікавив лише «ТСН» («1+1»):

«Скандал у Павлограді. Справжній апокаліпсис у міській виборчій комісії Дніпропетровська — у Новомосковську міськвиборчком пішов відпочивати, не порахувавши голосів. Це найбільш кричущі випадки під час встановлення результатів місцевих виборів на Дніпропетровщині. Розлогіше про ситуацію розпитаємо зараз в нашого кореспондента Ольгу Павловську. Вона з нами на прямому зв'язку. Отже, Олю, докладніше, що тобі відомо на цю мить, і наскільки суттєво це може вплинути не результати, на підрахунок волевиявлення?

Ольга Павлоська, кореспондент “ТСН”: Вітаю, Лідо. Три тисячі виборців раптом зникли у Павлограді, то ж місто несподівано перейшло у категорію населених пунктів, де мера обирають не у два.ю а в один тур. І такий несподіваний поворот стався сьогодні по обіді, наголошую, вже після дня голосування. Об 11-тій ранку міська виборча комісія визначила, що у другий тур виходять кандидат від "Опозиційного блоку" Анатолій Вершина, та ветеран АТО від "Укропу" Євген Тєрєхов. Вони набрали 36 % та 24 % відповідно. Не минуло і двох годин, аж раптом інформація від ЦВК: виборців у Павлограді вже не 92800, а 89800, тож мером у першому турі має стати кандидат від "Опозиційного блоку". Хочу сказати, що виборці Павлограда, юристи та сам кандидат від "Укропу" заявляють: боротимуться до кінця. Прошу пряму мову.

Євген Тєрєхов, кандидат на посаду міського голови Павлограда: Мы расцениваем это, как фальсификация, и на сегодняшний день мы будем отстаивать каждый голос жителей Павлограда. Когда люди встречаются со смертью глаза в глаза, им терять нечего. И мы готовы идти до конца.

Віталій Грень, кер. юридичного департаменту партії "Укроп": Це є неправомірним, і це може виникнути від цього відповідальність як центральної виборчої комісії, якщо вона погодиться на такий план. Це все зафіксовано, наші юристи працюють на цією ситуацією. Вибори там мають відбутися у двотуровому варіанті.

Кор.: Серед найбільших проблем на Дніпропетровщині у Комітеті виборців України називають ситуацію у Новомосковську. Там міська виборча комісія пішла відпочивати до 8-ї ранку вівторка і це при тому, що вона не прийняла протоколів від усіх дільничних комісій. Такого, кажуть у КВУ, не бачили від часів масштабної фальсифікації 2004-го року. Ну а у міській виборчій комісії Дніпропетровська справжній апокаліпсис, як кажуть люди. Тут утворилися величезні черги ще з 8-ої години ранку. Комісія працює вкрай повільно. Людям, що понад добу на ногах, не запропонували навіть стільці, а у Комітеті виборців України наголошують: тут рекордна кількість уточнених протоколів, тобто тих, що складають без перерахунку голосів. Прошу пряму мову.

Станіслав Жолудєв, голова правління громадської організації КВУ: Проблема с уточненными вот этими протоколами, она вопиющая в этот раз. То есть как правило это 10%-15%, максимум 15%. Только в Днепропетровске до 80% участковых комиссий отправлялись на уточнение протоколов. Это все вызывает подозрение на возможную махинацию, даже фальсификацию выборов именно в Днепропетровске».

Інші канали звернулися до цієї теми вже тоді, коли скандал набув рис загальнонаціонального і в нього втрутився президент.

Концентрація «Плюсів» на скандалі в Павлограді, де за ніч виборів «раптово зникло» три тисячі людей, що й дало підставу ЦВК ухвалити рішення про скасування другого туру виборів міського голови, пояснюється просто — у другий тур виходив представник політсили «Укроп» «Титановий Джексон». Надмірність у лобіюванні передвиборчої кампанії «Укропу» на місцевих виборах та відвертий піар Геннадія Корбана як кандидата на посаду міського голови Києва — все це вилилося в суботу, 31 жовтня, у відвертий захист останнього після його арешту.

Левову частку (16 із 22-х) сюжетів «ТСН» о 19.30 в суботу, 31 жовтня, присвятили або ж затриманню Геннадія Корбана в Дніпропетровську, або ж пов’язаним із цим вимогам відставки генпрокурора Віктора Шокіна.

Тут було все — від кадрів власне затримання, яке відбувалося в жанрі якогось трагікомічного супербойовика, коли на одного-єдиного «умного еврея» (Корбан сам про себе) послали аж 500 спецпризначенців, до коментарів багатьох заангажованих і не дуже політичних діячів. Приміром, у «ТСН» зацитували пости в ФБ Анатолія Гриценка, Володимира Парасюка та взяли коментар маловідомого широкій публіці нардепа від «Народного фронту» Георгія Логвинського. Всі вони одностайно стверджували, що Порошенко почав політичні репресії проти патріотів. Олег Ляшко, якого журналісти записали на камеру, в своєму синхроні заявив про політичні переслідування від злочинної влади Порошенка.

Показали й сюжет про те, як Автомайдан їздив під маєток Петра Порошенка в Козині вимагати відставки генпрокурора Шокіна і як йому заважали проїхати невідомі чи то тітушки, чи то бандити. Хоча самого Петра Порошенка вдома в цей час не було.

Водночас зазначимо, що запопали в коментатори й голову Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі. Щоправда, зазвичай велемовний екс-президент Грузії цього разу обмежився загальними фразами про те, що українські злочинці, незважаючи на свої високі посади, мають сидіти в тюрмі. Причому всі, незважаючи на наближеність до президента чи прем’єра. В цьому контексті пан Саакашвілі згадав прізвища Коломойського та Мартиненка. Чи це було бажання дотриматися хоч якогось балансу, чи топ-менеджери каналу вважають, що в цій ситуації подібний коментар грав проти самого Саакашвілі — нам не відомо.

«2+2», один із каналів холдингу, яким володіє вже згаданий пан Коломойський, теж не зміг замовчати кричущу несправедливість щодо «друга Гени». Тут у суботу, 31 жовтня, під час трансляції матчу «Динамо» (Київ) — «Металіст» (Харків), розмістили вгорі екрана спеціальну плашку. Вона виголошувала: «Свободу Корбану! Дивіться сьогодні о 21.30 фільм “Битва за Дніпро”».

Це той самий фільм Андрія Нестеренка та Ольги Герасим’юк, де головними персонажами є Ігор Коломойський та Геннадій Корбан, які оповідають про свої заслуги в обороні Дніпропетровська від сепаратизму. Зазвичай «Битву за Дніпро» показують на каналах «1+1 Медіа» перед виборами як останній аргумент для електорату. Щоб не забував, кому він, цей електорат, завдячує мирним небом. Цього разу важку артилерію запустили в зв’язку з надзвичайною подією — затриманням Генадія Корбана — задля створення позитивного інформаційного тла для жертви СБУ-ГПУ-шного свавілля.

Треба визнати — спецоперація «Плюсів», на відміну від шоу спецпризначенців, мала серед адресатів набагато більший успіх. Принаймні, в середовищі користувачів соцмереж, які все-таки в більшості схиляються до співчуття Корбану й цькують СБУ-ГПУ за, м’яко кажучи, неадекватно велику кількість екіпірованих за останнім словом техніки й технологій, наче на передову, людей, кинутих на затримання аж цілого Корбана. Хіба що вони боялися моссадівської засади?

Винятком із пріоритетності справи Корбана не став і недільний випуск «ТСН. Тижня», який цього разу вела не Алла Мазур, а Лідія Таран. Тож одразу можна було й не зрозуміти, що це не звичайний «ТСН», а таки тижневик. Плашка внизу допомогла.

Інтонації як ведучої, так і журналістів не вирізнялися розмаїттям. Тривога, що переростала в загрозу чергового Майдану, праведний гнів, спрямований на президента разом із його ланцюговими псами — СБУ та ГПУ… В одному з сюжетів із Дніпропетровська батько Геннадія Корбана Олег Корбан звертається до президента: «Господин Порошенко, год назад вы вручали моему сыну орден “За мужество”. Когда вы лгали — тогда или сейчас? Заберите орден и отпустите моего сына!».

На цьому тлі журналістських емоцій реакція самого Ігоря Коломойского щодо арешту Корбана виглядала напрочуд спокійною. Принаймні, він навіть не вийшов в ефір власного каналу з якимись поясненнями, відтак Лідії Таран довелося обмежитися читанням його слів з екрана. Із цитати, яка виявилася ексклюзивом видання «Лівий берег», випливало, що Ігор Валерійович вважає «Укроп» та БПП «Солідарність» соратниками.

Ну, і з Адміністрацією Президента в нього гарні контакти.

Треба думати, в «ТСН» все йшло за добряче підготованим сценарієм: праведний гнів від простих журналістів викликає значно більше довіри глядачів та підігріває їхні емоції. Водночас вивірено-виважені слова Коломойського, який підкреслює, що «патриотические силы должны вести диалог. "Укроп" — патриотическая сила и БПП-”Солидарность” позиционируется так же» адресуються тим, із ким ведеться закулісний, а не на публіку, діалог.

Ведуча вдала, що на неї не справив жодного враження цей явний холодний душ від пана Коломойського, й пішла далі поливати напалмом його «соратників».

Ще одне включення зі столиці Придніпров’я мало продемонструвати той самий народний гнів проти режиму Порошенка, що мусить перерости в Майдан. Кореспондент повідомила студію, що в центрі міста збирається багатотисячний мітинг на знак протесту проти вибіркового правосуддя та політичних репресій.

Цікаво, що інші інформаційні тижневики того вечора повідомляли не про тисячі, а про кілька сотень прихильників Геннадія Корбана на мітингу під ОДА. Якщо вірити картині, створеній телевізійниками «1+1» Коломойського впродовж вихідних, народний гнів мав би винести Петра Порошенка з президентського крісла вже до кінця випуску «ТСН. Тижня». Принаймні, змусити Президента засмикатися в агонії режиму.

Але він чомусь знову з’явився на екранах трьох телеканалів («Україна», ICTV та «Ера») з черговим ексклюзивним інтерв’ю. Пообіцявши, що дев'ять із потрібних для безвізового режиму з ЄС 13 законів Верховна Рада ухвалить протягом наступного пленарного тижня. А до 30 листопада в Україні має з’явитися нарешті антикорупційний прокурор.

Відповідаючи на запитання про затримання Геннадія Корбана, Петро Порошенко сказав, що не впливає на рішення силовиків, але пообіцяв — одним Корбаном ситий не будеш. Перепрошую, цим прізвищем список гучних затримань не обмежиться. В чому ми впевнилися вже в понеділок, але при цьому поведінка силовиків (піарно принесені у ВР повістки на допити Новинському, Вілкулу та Королевській) мала зовсім інший вигляд. Що ж, колись, сподіваюся, ми дізнаємося, чим же гучне затримання Корбана було насправді, чиєю грою й проти кого.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду