Обережно, геолокація робить вас занадто відкритими

00:00,
1 Квітня 2011
2306

Обережно, геолокація робить вас занадто відкритими

00:00,
1 Квітня 2011
2306
Обережно, геолокація робить вас занадто відкритими
Користувачів соцмереж закликають замислитись, чи варто ділитись із світом інформацією про місце свого перебування.

Захоплення реаліті-шоу, де кожна мить життя учасників проходить перед телекамерою, схоже, поширюється й на соціальні медіа. Дедалі більшої популярності набувають геолокаційні сервіси й додатки, які дозволяють відстежувати поточне місце перебування користувача. Програма, встановлена на смартфоні або іншому портативному пристрої, підключеному до Інтернету, регулярно встановлює координати за допомогою системи GPS та публікує їх чи то для встановленого кола друзів, чи в необмеженому доступі для широкого загалу, наприклад, у твітері.

 

Авжеж, завдяки геолокації ви не розминетесь із друзями в місті, знатимете, хто із знайомих їде з вами в одному тролейбусі, й матимете чимало незапланованих приємних зустрічей. Але всі, кому це цікаво, знатимуть, де ви зараз і де були о будь-якій годині, а якщо ваш смартфон раптом припиняє рапортувати про свою дислокацію, хвилюватимуться чи підозрюватимуть, що ви від них щось приховуєте. Від цього трохи не по собі, чи не так? Саме на це натякає назва нової програми, що наочно візуалізує пересування власника, збираючи дані докупи - Creepy.

 

«Мета цієї програми – продемонструвати, як легко збирати геолокаційну інформацію, та змусити вас добре подумати перед тим, як підключати геолокаційні сервіси у твітері або дозволяти черговій програмі використовувати дані про ваше місце перебування»,- йдеться на сайті Creepy. Програма, що працює під Windows та Linux, отримує інформацію з відкритих джерел – твітера, Flickr та інших соціальних сервісів, до яких підключаються геолокаційні модулі. 

 

Торік, повідомляє ReadWriteWeb, подібним унаочненням небезпек тотального добровільного стеження займався сайт PleaseRobMe («Будь ласка, пограбуйте мене»). Він усього лише повідомляв про місце перебування людей, одначе назва нагадувала про просту істину: сповіщаючи, що ви на пікніку, в кафе чи в зоопарку, ви також сповіщаєте про свою відсутність удома.  Полегшуючи таким чином завдання зловмисникам, які, як ми вже з’ясували, й без того можуть стежити за вашими статусами в фейсбуку. Ще одна страшилка, Fearsquare, співставляє місця вашого перебування, повідомлені геолокаційній системі, із статистикою злочинності.

 

Звісно, програми на кшталт Creepy не зупинять фанатів гіпервідкритості, готових ділитися з соціальними медіа абсолютно всіма подробицями свого особистого життя. Одначе, можливо, вони справді змусять ідеологів веб 3.0 замислитись, чи варто робити загальнодоступну геолокаційну інформацію стандартом. Адже скористатись нею можуть не лише ревниві дружини, аби з’ясувати відповідь на запитання «де ти вештався?», але й злочинці або, наприклад, спецслужби. Тож, перш ніж приєднуватись до цього модного тренду, слід запитати себе, до якої межі ви готові дійти у відмові від приватності.

 

«Медіаграмотність»  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду