10 симптомів залежності від фейсбука
Спілкування в соціальних мережах, як і багато інших приємних речей, безперечно, може викликати залежність. Нічого занадто страшного в цій залежності, - як і залежності від теплої ванни, ранкової пробіжки, улюбленого телесеріалу чи альпінізму, - немає, лікувати її електрошоком не треба. Спілкуйтесь собі, поки не прийде час узалежнитись від чогось нового. Але майте сміливість визнати: коли ви кажете «ні-ні, я не залежний(а) від фейсбука!», це означає, що ви вже на гачку. Принаймні, в цьому запевняє видання Social Times, що склало перелік із десяти симптоматичних фраз фейсбукоголіка.
1. «Хто залежний?! Я залежний?!»
Якби хтось обізвав вас, наприклад, монархістом або звинуватив у ненависті до ящірок, ваша реакція, напевно, звелася б до «тю». Значить, якщо хтось закидає вам залежність від фейсбука, і ви вважаєте за необхідне це заперечувати, напевно, ви таки залежні. Замисліться, чи не забагато часу ви насправді проводите на цьому ресурсі, якщо комусь із ближніх це аж так допекло?
2. «О! Це буде мій новий юзерпік!»
Цю фразу часто доводиться чути на веселих вечірках. Вас сфотографували у смішній позі, або ви просто класно вийшли на цьому фото. Ви дивитесь на нього, кажете ці слова й… вам стає страшно. Чорт, невже я справді весь час думаю про фейсбук? Так, саме так! Дивитись на кожне фото як на потенційний юзерпік – це симптом.
3. «Я зайнятий, треба подивитись, чи ніхто не позначив мене на вчорашніх фотках»
Якщо ви провели веселий вечір, протягом якого вас фотографували (або ви просто не пам’ятаєте нічого, тому не впевнені, що вас ніхто не сфотографував), наступного ранку разом із похміллям у вашу зболену голову прийде стурбованість саме цією проблемою. Перевіряєте кожні п’ять хвилин, чи фотки не з’явились? Та ви ж фейсбукоман, батечку! Попийте водички.
4. «Фейсбук – дуже важлива річ для розвитку людства!»
Мільйони людей користуються фейсбуком, багато хто хвалить його, але навіщо звеличувати? Якщо ви справді думаєте, що людство не виживе без цього синенького сайту, ви – залежні. Холодильник також незамінна в господарстві річ, але чи спадає вам на думку поспівати йому дифірамби?
5. «Ура! Дві тисячі френдів!»
Що тут скажеш? Ви загрузли по вуха. Не дивно, що у вас немає часу на справжніх друзів, якщо ви щодня читаєте стількох френдів.
6. «О, Микола щойно лайкнув Оксанин комент на Лесиній стіні!!!!»
Якщо ви впіймали себе на тому, що зі щирим захопленням обговорюєте подібні речі, подумайте, чи варто відпиратись від залежності. Авжеж, коментами і лайками можуть цікавитись і ті, хто досі не підсів на голку, але тільки фейсбукоголіку ці речі видаються повноцінними подіями їхнього життя.
7. «Все, я йду з фейсбука!», або ж «Як мене задовбав фейсбук!»
Хто хоче піти, йде собі і все, кого справді задовбав – відмовляється, не витрачаючи на це слів. Якщо ви кажете це, але далі сидите в фейсбуку, це значить, що ви вже не можете відмовитись. Або ж насправді ви любите фейсбук, і зовсім він вас не задовбав.
8. «Який мейл? Скинь мені це повідомленням у фейсбуку»
Підлітки в усьому світі масово відмовляються від електронної пошти, бо не вилізають із фейсбука. Старші, схоже, йдуть тим самим шляхом. Якщо вам більше не потрібен мейл, визнайте: ви живете у фейсбуку!
9. «Чом би вам не обговорити це в груповому чаті?»
Звісно, ви вже не уявляєте, що хтось може вважати якийсь спосіб спілкування, окрім фейсбуківських, зручнішим. Наприклад, сісти на трамвай, приїхати до друзів, сісти на кухні й обговорити за чашкою чаю все, що треба. Що, не спадало вам таке на думку? Бо ви залежні.
10. «Виявляється, цей гад Цукерберґ ховав від мене купу моїх френдів!»
Колись ви знали про своїх десятьох друзів лише те, що вони розповідали вам по телефону чи при зустрічі, або, у крайньому разі, писали в електронному листі. Тепер, маючи дві тисячі френдів, ви переймаєтесь тим, що автоматичне постачання десятків їхніх оновлень (наприклад «ой, як їсти хочеться!» або «подивіться на котиків!») виявилось вибірковим. Так-так, ми знаємо всі ваші аргументи, але зізнайтесь: ви залежні!
«Медіаграмотність»