Російська аудиторія починає більше довіряти інтернету і менше – телебаченню
Російська аудиторія починає більше довіряти інтернету і менше – телебаченню
У грудні 2012 році Центр досліджень РІА «Новости» вивчав тенденції розвитку новинної галузі у Росії. У дослідженні взяли участь керівники провідних російських ЗМІ і медіаексперти. Результати дослідження було представлено у вівторок, 26 березня. Із висновками дослідження, котрі стосуються інфографіки як інформаційного тренду, можна ознайомитися тут.
«Аналізуючи дані дослідницьких компаній, ми можемо констатувати продовження зростання зацікавленості користувачів в інтернеті – як у джерелі новинної інформації, при чому як у світі, так і серед російської інтернет-аудиторії», – зауважують автори дослідження.
У 2010 році, за даними фонду «Общественное мнение», лише 4% населення відзначали, що новинні сайти є джерелом інформації, якому вони довіряють найбільше – у 2012 році цей відсоток складав вже 11%, наголошується у дослідженні.
На фоні зростання довіри до інтернет-ЗМІ експерти Центру досліджень РІА «Новости» фіксують зменшення довіри до телебачення як до джерела інформації.
«У 2012 році, за даними фону «Общественное мнение», лише 57% респондентів назвали телебачення джерелом, якому вони довіряють найбільше, – зауважують експерти. – Для порівняння, у 2010 році частка таких респондентів складала 71%. Особливо помітні ці тенденції серед інтернет-користувачів».