Ізраїль заплатить студентам за підтримку іміджу країни в соцмережах
Ізраїль заплатить студентам за підтримку іміджу країни в соцмережах
За свою роботу в соціальних мережах студенти будуть отримувати стипендію. Пости в соцмережах будуть публікуватися паралельно з оприлюдненням відповідних офіційних заяв ізраїльських урядовців.
«Це – інноваційний проект, направлений на зміцнення ізраїльської дипломатії та її адаптації до змін, які відбуваються в інформаційному просторі», – цитує Associated Press заяву офісу прем’єр-міністра країни.
Один з урядовців на умовах анонімності повідомив АР, що студенти зможуть обирати, ідентифікувати себе як учасника урядової програми або ні. До участі в кампанії будуть залучати всіх, хто захоче до неї приєднатися. На фінансування програми, яка все ще перебуває на фінальній стадії розробки із запланованим запуском в найближчі місяці, уряд Ізраїлю виділить $778 тис., відзначив співрозмовник агентства.
За даними ізраїльської газети Haaretz, програму очолить Денні Сімен (Danny Seaman). Сімен обіймає посаду заступника директора ізраїльського Міністерстві інформації і діаспори. Однак в офісі прем’єр-міністра нове призначення Сімена поки що офіційно не підтвердили.
Haaretz відзначає, що Сімен відомий своїми неоднозначними висловлюваннями в Facebook, котрі редакція газети назвала антимусульманськими. Зокрема, в одному з нещодавніх постів політик пожартував, запитавши, чи можна початок Рамадану вважати знаком того, що мусульмани тимчасово перестануть їсти одне одного.
При цьому співрозмовник Associated Press відзначив, що висловлювання Денні Сімена є особистими і не відображають офіційну позицію ізраїльського уряду. Він також додав, що в міністерстві політику вже заборонили висловлюватися в подібному тоні публічно. Сімен утримався від коментарів, але видалив неоднозначні пости зі свого Facebook.
Міжнародний імідж країни, відзначає АР, є однією з найбільш важливих для ізраїльських політиків тем. Офіс прем’єр-міністра стежить за дотриманням принципу hasbara, котрий урядовці трактують як міжнародну дипломатію, а критики – як пропаганду.