241 млн європейців могли бути уражені дезінформацією РФ — дослідження

241 млн європейців могли бути уражені дезінформацією РФ — дослідження

13:38,
8 Травня 2019
3946

241 млн європейців могли бути уражені дезінформацією РФ — дослідження

13:38,
8 Травня 2019
3946
241 млн європейців могли бути уражені дезінформацією РФ — дослідження
241 млн європейців могли бути уражені дезінформацією РФ — дослідження
Автори:
Майже половина жителів ЄС могли постраждати від інформаційних маніпуляцій, які пов'язують з Кремлем.

Як пише The Guardian, про це свідчить дослідження компанії SafeGuard Cyber, яка заявляє, що має базу даних більше півмільйона тролів і ботів. Організація зазначає, що впевнена у зв’язку цих фальшивих акаунтів з Росією.

«Масштаби проблеми величезні. Зростання кампаній з дезінформації підштовхується тим, що у соціальних мережах їх неймовірно важко зупинити. Лихі гравці усвідомлюють: як злам виборчої інфраструктури, так і злам сприйняття реальності й фактів в кінцевому рахунку приведе до схожих результатів», — каже Отавіо Фрейре (Otavio Freire), співзасновник SafeGuard Cyber.

У дослідженні компанії йдеться про те, що є докази дій 6,700 «лихих гравців», які постили в інтернеті достатньо контенту, щоб охопити 241 млн користувачів.

Інформаційні кампанії не були розраховані «на всіх». Вони розроблялися з урахування локальної специфіки країн Європи.

Наприклад, у Великій Британії активно підігрівали дебати, коли вирішувалося питання Brexit у Палаті громад. Також 4 березня активність тролів зросла на 79 % після публікації статті президента Франції Еммануеля Макрона про майбутнє Європи. А в Німеччині пропагандисти зосередилася на тезі про небезпеки іммігрантів із Сирії та піднесення крайньої правої партії AfD.

Дезінформацію поширювали як за допомогою автоматизованих ботів, запрограмованих на розміщення конкретних текстів, так і людей, які використовували спеціальне програмне забезпечення для спілкування через кілька облікових записів, уникаючи алгоритмів виявлення ботів.

Нагадаємо, нещодавно українська письменниця та журналістка Наталія Дев’ятко виявила в українському сегменті Facebook мережу ботів і тролів.

Раніше «Детектор медіа» досліджував активність політичних ботів перед виборами президента України, а також розповідав, як їх виявити.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
media.guim
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду