Письменниця виявила у Facebook мережу ймовірних ботів і тролів

Письменниця виявила у Facebook мережу ймовірних ботів і тролів

18:23,
7 Травня 2019
2969

Письменниця виявила у Facebook мережу ймовірних ботів і тролів

18:23,
7 Травня 2019
2969
Письменниця виявила у Facebook мережу ймовірних ботів і тролів
Письменниця виявила у Facebook мережу ймовірних ботів і тролів
Автори:
Письменниця та журналістка, кандидат філософських наук Наталія Дев’ятко виявила у Facebook мережу ймовірних фейкових акаунтів, а також Facebook-групи, з яких вони найбільше черпають інформації.

«Цієї публікації могло б не бути, якби випадково серед "френдів" я не зустріла дивних людей, від яких ні за яких умов не прийняла би запити на дружбу. Отже, кілька місяців (або років) тому вони мали зовсім інший вигляд, а зараз – це "законсервовані" сторінки для інформаційних спецоперацій. Чому для спецоперацій? Бо виявилося, що таких "законсервованих" сторінок лише за добу у мене і моїх друзів знайшлося понад 50 штук. У публічних людей кількість фальшивих "друзів" може налічувати кілька сотень», — пише Наталія Дев’ятко.

В іншому пості вона наводить перелік більше 50-ти ймовірних фейкових акаунтів та закликає користувачів соціальної мережі не додавати їх у друзі.

Крім того, пані Дев’ятко виокремила Facebook-групи, з яких найчастіше черпають інформацію знайдені боти і тролі. Серед таких сторінок: «Український журнал», «Головні Новини», «Скарбничка Рецептів», «Мандаринка - журнал зі смаком», «Лебедине гніздо», «Україна», «Патріоти України», «З Україною в серці», «Європейська Україна», «Україна понад усе».

Наталія Дерев’ятко нагадує, що часто у профайлі тролів відсутні особисті фотографії, а 80 % їхніх дописів – репости (або й 100 %).

«На запитання у приваті "Звідки ми знайомі?" (або щось інше, конкретне) троль зазвичай не відповідає взагалі або починає нести якусь маячню, намагаючись до вас підлеститися чи награно ображається. Розмовляє, здебільшого використовуючи алгоритми, прийнятні для всіх, а не звертається до вас особисто. Окрім того, в розмові більшість людей здатні зрозуміти, чи перед ними реальна людина, чи троль», — пише вона.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» досліджував активність політичних ботів перед виборами президента України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
patlive.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду