Жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки

Жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки

16:30,
17 Липня 2018
4361

Жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки

16:30,
17 Липня 2018
4361
Жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки
Жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки
Автори:
Австралійські дослідники Іноака Амарасекара (Inoaka Amarasekara) і Вілл Грант (Will Grant) проаналізували 23 005 коментарів, які люди залишили під научпоп-відео на YouTube.

Дослідники обрали для аналізу 391 найпопулярніший канал з наукової, інженерної та математичної тематики. Лише 32 з них ведуть жінки. Виявилося, що глядачі в середньому частіше коментують відео авторок, але частіше роблять це в негативному ключі. Амарасекара та Грант виділили шість основних типів коментарів: позитивні, негативні або критичні, ворожі, сексистські або сексуальні, з оцінкою зовнішності та нейтральні.

Вони виявили, що 14% усіх коментарів, які залишають під відеороликами жінок, — це критика. Для порівняння, під відео чоловіків лише 6% коментарів є критичними.

Коментатори також набагато частіше обговорюють зовнішність автора відео, якщо це жінка. Під відео блогерок відсоток таких коментарів становить 4,5%, а під роликами блогерів-чоловіків — 1,4%.

Авторкам перепадає й більше сексистських коментарів та коментарів із сексуальним підтекстом — 3% проти 0,25% у чоловіків.

«Вона така потворна, мене майже знудило»

«Тепер я розумію, чому багато авторок контенту не хочуть працювати на YouTube, — прокоментувала отримані результати дослідниця Іноака Амарасекара для The New York Times. — Було багато розмов про те, що YouTube є неприємним місцем для жінок, які створюють свій контент. Я хотіла перевірити, чи впливає це на наукову тематику та спілкування на наукові теми в YouTube».

Вона наводить приклади деяких коментарів: «Вона така потворна, мене майже знудило. Фу», «Я просто дивився на твої груд… я маю на увазі, очі», «Повертайся назад на кухню й зроби мені канапку».

Блогерка Ванеса Хілл (Vanessa Hill), яка веде канал BrainCraft, розповіла про те, що негативні та сексистські коментарі можуть спонукати жінок відмовитися від ідеї вести свій відеоблог. «Це заважає жінкам створювати відео і робити це на професійному або напівпрофесійному рівні», — вважає вона. На її канал підписані понад більше 436 тисяч користувачів й загалом він зібрав 26 мільйонів переглядів.

Інша блогерка Емілі Граслі (Emily Graslie), яка веде канал The Brain Scoop, звертала увагу на брак авторів-жінок та критику в одному зі своїх відеороликів ще у 2013 році. «Ми все ще говоримо про жінок, які намагаються досягти успіху на YouTube, але мене досі запитують лише про те, що я зробила п'ять років тому. А мені хочеться отримати більше визнання за інші 200 відео, які я зробила за цей час», — коментує авторка. Вона також вказує, що хоча на YouTube і є інструменти для блокування неприйнятних коментарів, вони не дуже ефективно працюють.

Канали жінок отримують більше уваги

Сама відеоплатформа YouTube в офіційному коментарі заявила, що не толерує образливі коментарі. «Ми видаляємо неприйнятні коментарі, якщо вони відповідно позначені користувачами. Крім того, ми надаємо користувачам, що завантажують свій контент, інструменти для модерації, відключення та блокування потенційно неприйнятних коментарів до того моменту, як вони будуть розглянуті модераторами», — йдеться в заяві YouTube.

Співавтор дослідження Вілл Грант вказує й на позитивний бік цього явища — відсоток схвальних коментарів на каналах блогерок також більший, ніж на каналах блогерів. Тобто, канали жінок в принципі отримують більшу залученість та більше реакцій від глядачів, ніж канали чоловіків. «Простір для коментарів під відеороликами жінок на YouTube більш нестабільний, але як у позитивному ключі, так і в негативному», — пояснив він.

Схожі тенденції в Instagram та Twitter

В 2017 році компанія HopperHQ проаналізувала більш ніж 1,2 мільйона фотографій в Instagram. Дослідження показало, що пости жінок збирають більше «лайків», ніж пости чоловіків. Фотографія, викладена жінкою, в середньому збирає 578 лайків, а чоловіком - майже в п'ять разів менше, близько 117 лайків.

А дослідження 2016 року від дослідницького центру Data & Society показало, що у Twitter жінки частіше отримують коментарі з сексуальним підтекстом, домаганнями та частіше стають жертвами інтернет-переслідувань та пліток. Найчастіше мішенню для інтернет-тролінгу стають представники ЛГБТ-спільноти. А група, яка має найменші шанси потрапити під цькування в інтернеті - білі гетеросексуальні чоловіки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
На фото: Емілі Граслі (Emily Graslie), авторка каналу The Brain Scoop
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду