Тривалість перегляду відео на мобільних пристроях сягнула 200 годин на рік
Тривалість перегляду відео на мобільних пристроях сягнула 200 годин на рік
Про це пише Watcher.
За останні шість років тривалість перегляду відео і ТБ на мобільних пристроях упродовж тижня зросла на 85%. Активне зростання перегляду відео на мобільних пристроях (+4 години на тиждень) відбувається одночасно зі зниженням популярності традиційного ТБ (-2,5 години на тиждень). Середня тривалість перегляду відео на мобільних пристроях сягнула 200 годин на рік.
У віковій групі від 16 до 34 років близько 50% тривалості перегляду ТБ припадає на відео-за-запитом (VoD). У той же час, старше покоління все ще віддає перевагу традиційному ТБ (64%).
На українському ринку зафіксована схожа картина – споживання ТБ за останні 10 років зменшилось на 17-23%, однак близько 50% споживання відео припадає саме на цей формат.
Як з’ясувалось, користувачі витрачають на пошук відео-за-запитом на 45% більше часу, аніж на ТБ. 63% користувачів задоволені контентом на сервісах VоD.
Тривалість перегляду відео-за-запитом (онлайн серіали, фільми та інші ТВ-програми) з 2010-го збільшилась на 50%. Ця тенденція особливо помітна серед авторів коротких роликів (user-generated content), обсяг споживання яких зріс на 86%.
Україна слідує глобальним тенденціям. Більш того, в Україні темпи зростання перегляду відеоконтенту в YouTube перевищили загальносвітові: щорічно тривалість перегляду відео збільшується на 70%, при цьому середній показник по світу становить 50%.
За останні 4 роки споживчі витрати на VоD-послуги збільшилися на 60%. Наприклад, в США вони виросли з $13 до $20 в місяць. В Україні, згідно з експертними оцінками, щомісяця користувачі готові платити від 35 до 100 грн за споживання платного ТБ і відеоконтенту за запитом. В Україні найбільш популярною залишається рекламна модель оплати за контент, а також пропозиції комплексного продукту «лінійне ТВ + VоD».
Нагадуємо, що щорічне опитування в рамках проекту USAID «У-Медіа», який виконує Інтерньюз, стосовно споживання ЗМІ показало, що дедалі більше українців прагне отримувати новини онлайн, і дедалі менше українців дізнається новини з телебачення. Довіра до українських онлайн-ЗМІ також зростає, що відповідає тенденції збільшення споживання. Опитування також засвідчило, що українці споживають російські ЗМІ набагато менше, ніж минулого року, а довіра до російських ЗМІ продовжує зменшуватися.