Євросоюз потрібно реформувати, а не розвалити - як європейські медіа висвітлювали Brexit

Євросоюз потрібно реформувати, а не розвалити - як європейські медіа висвітлювали Brexit

12:35,
29 Липня 2016
1797

Євросоюз потрібно реформувати, а не розвалити - як європейські медіа висвітлювали Brexit

12:35,
29 Липня 2016
1797
Євросоюз потрібно реформувати, а не розвалити - як європейські медіа висвітлювали Brexit
Євросоюз потрібно реформувати, а не розвалити - як європейські медіа висвітлювали Brexit
Автори:
Європейські газети були надзвичайно негативно налаштованими щодо результатів референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Про це свідчить огляд матеріалів преси, що вийшли в 13 країнах у перший тиждень після голосування, проведений Європейською обсерваторією журналістики (EJO). Більшість статей підтримували точку зору, що Brexit є невтішним для ЄС, а також загрожує інтересам самої Британії.

Обсерваторія провела контент-аналіз загальнонаціональних щоденних газет у 12 європейських країнах (членах і не-членах ЄС), а також у Сполучених Штатах Америки за період з 25 червня по 1 липня. Всього було проаналізовано 1638 статей про Brexit у газетах, що представляють широкий спектр політичних поглядів. Серед аналізованих країн були: Албанія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Італія, Латвія, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Швейцарія, Україна та США. В окремому дослідженні було проаналізовано 489 статей у трьох британських газетах за той самий період.

Кількість текстів про Brexit у різних країнах

Газети приділяли особливу увагу тому, що Brexit підкреслив проблеми всередині Європейського Союзу. Та найбільш поширеною думкою, незалежно від політичних поглядів, була теза на підтримку реформування інституції, а не того, щоби дозволити їй розвалитися. Більшість видань також зійшлися на тому, що становище Євросоюзу без Британії у ньому погіршиться (81 стаття на підтримку цієї тези, протилежний погляд підтримано лише у 14-ти). Деякі видання стверджували, що без Сполученого Королівства ЄС нічого не вартий. Лише в Росії позитивних статей про Brexit було більше, ніж негативних.

Більшість (56%) статей в європейських та американських газетах були негативними щодо Brexit. Лише 8% матеріалів були позитивними і 36% –  нейтральними.

У Великій Британії серед трьох проаналізованих газет  (The Telegraph, Guardian та  Daily Mail) дві підтримали кампанію проти ЄС, хоча висвітлення після голосування було переважно анти-брекзитівським (39%). 27% матеріалів підтримували Brexit і 34%  були нейтральними.

Європейські та американські газети, незалежно від політичних уподобань, писали про «вражаючу несподіванку» та «розчарування» після референдуму. В той час як ліві газети сильніше підтримували Євросоюз і були більш критичними до наслідків голосування, стверджуючи, що це може зашкодити ЄС. Видання правого спрямування також були переважно негативно налаштованими щодо Brexit, хоча з розумінням ставилися до причин, чому Британія проголосувала саме так.

В Україні британський референдум не привернув великої уваги газет «День», «Сегодня» та «Факты» у перший тиждень після голосування. Друковані видання в цей період опублікували менше номерів, очевидно, з огляду на додатковий вихідний – День Конституції. Найменше уваги цій темі присвятили у «Дні» (три тексти, один із яких – фото із коротким коментарем), докладніше про референдум писали «Сегодня» (5 матеріалів) та «Факты» (4). Загалом про Brexit в аналізованих виданнях писали мало і нейтрально, однак помітною була тенденція до сприйняття референдуму як негативного, зокрема для України і перспектив євроінтеграції.

Повні результати дослідження тут.

Telegraph
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду