«Покоління iPhone»: вчені розповіли, як люди потрапляють у залежність від смартфону

«Покоління iPhone»: вчені розповіли, як люди потрапляють у залежність від смартфону

16:08,
10 Листопада 2015
2142

«Покоління iPhone»: вчені розповіли, як люди потрапляють у залежність від смартфону

16:08,
10 Листопада 2015
2142
«Покоління iPhone»: вчені розповіли, як люди потрапляють у залежність від смартфону
«Покоління iPhone»: вчені розповіли, як люди потрапляють у залежність від смартфону
Автори:
Науковці встановили, що люди користуються смартфоном від 2,5 до 3 годин на добу, вмикаючи його в середньому 88 разів, тобто приблизно через кожні 12 хвилин.

З них 53 рази - щоб відкрити один із численних додатків. 

Про це свідчать результати відповідного дослідження Боннського університету, пише DW.

Учені проаналізували дані 60 тисяч осіб. За допомогою спеціального додатку вони  реєстрували, як довго і часто учасники експерименту користувалися смартфоном, а також те, що саме вони робили: дзвонили, спілкувалися у чаті, шукали інформацію в інтернеті чи грали. Крім того, двічі на день піддослідних просили оцінити також власне самопочуття.

Цілком передбачувано основною функцією смартфону залишається комунікація: більше половини часу витрачається на спілкування за допомогою таких додатків, як WhatsApp(15 відсотків) або Facebook (9 відсотків). 13 відсотків користувачів захоплюються мобільними іграми, причому декотрі з них присвячують цьому заняттю кілька годин на день. А от безпосередньо на дзвінки, судячи з результатів дослідження, середньостатистичний користувач витрачає щодня лише 8 хвилин та пише 2,8 повідомлення.

«За останні шість років смартфони кардинально змінили наше життя, - переконаний керівник наукового дослідження Александр Марковец. - Використання мобільних телефонів у цілому негативно позначилося на наших розумових здібностях, підриває здоров'я, викликає відчуття пригніченості та бездіяльності».

Утім, наголошує він, за допомогою мобільника можна у будь-який час переживати «моменти щастя»: поставлені нам у соцмережах лайки та отримані повідомлення дають упевненість у наявності соціальних контактів, дозволяють бути в курсі подій, допомагають відчувати себе більш надійно та впевнено.

Зворотній бік медалі - це те, що з часом таких моментів стає дедалі менше, викликане безперервною інтерактивністю роздратування зростає і кінець-кінцем ми починаємо відчувати себе по-справжньому нещасними. Так «покоління iPhone» потрапляє у залежність від смартфону, підсумовує професор Марковец.

Надлишок віртуальної комунікації відриває від реального спілкування та нерідко сприяє розвитку депресії та навіть синдрому емоційного вигорання, підкреслює Александр Марковец, закликаючи до утримання. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
DW
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду