Аналітичний центр Атлантична рада у Вашингтоні оприлюднив доповідь, в якій, як стверджують автори, містяться «незаперечні докази» участі російської армії в конфлікті на сході України. Ці «незаперечні докази» базуються на загальнодоступних даних, таких як картографічні сервіси Google.
Про це пише BBC.
Робоча група Атлантичної ради вирішила довести присутність російських військ в зоні бойових дій за допомогою даних з відкритих джерел.
У своїй доповіді «Ховаються на видноті: війна Путіна в Україні» дослідники зауважили, що багато великих наступів озброєних прихильників самопроголошених ДНР і ЛНР починалися безпосередньо з російської території, на що вказують супутникові знімки, аналіз вирв від обстрілів та інші дані.
На російських територіях, прилеглих до кордону, в останні місяці виросла ціла мережа, «видима кожному, у кого є доступ до Google Earth або Google Maps», - пишуть експерти Атлантичної ради.
Окрім іншого, автори доповіді вказують на численні фото- та відеосвідчення того, що у прихильників "ДНР/ ЛНР" є зразки озброєнь, яких в української армії немає.
До робочої групи увійшли кілька експертів, у тому числі колишній посол США в Києві Джон Гербст.
Дослідження задумане як спроба спростувати російську офіційну версію подій. Оскільки РФ заперечує присутність своїх військ на Донбасі і неодноразово відкидала всі свідчення своєї участі в бойових діях.
Також дослідження містить низку рекомендацій західним урядам: «Спрямувати значно більше сил і засобів розвідки на викриття та протидію війні Путіна проти України».
Автори дослідження впевнені, що російській «гібридній війні» необхідно протидіяти, «говорячи чітко, послідовно і публічно про російську війну в Україні».
Російська влада поки що не коментувала нову доповідь Атлантичної ради.
Нагадуємо, що цього місяця українські війська захопили в полон російських громадян Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які з тих пір неодноразово говорили, що вони чинні військовослужбовці російської армії. Однак у російському Міноборони кажуть, що ці люди звільнилися.
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена