Таблетка від поганих спогадів

00:00,
26 Листопада 2010
1102

Таблетка від поганих спогадів

00:00,
26 Листопада 2010
1102
Таблетка від поганих спогадів
Фахівці винайшли революційний спосіб допомогти людині забути сумні події минулого, які спричинили душевну травму.

Формування болісних спогадів пов'язане з появою в мозковому центрі страху особливих «рецепторних білків». Американські вчені з Університету Джона Хопкінса винайшли спосіб «видаляти» їх медикаментозними засобами ,що призводить до безповоротного стирання спогаду. «Хоча випробування проводилися на мишах, вчені вважають, що для людини ефект буде такий самий», – пише The Daily Mail.

 

Відкриття можна використовувати для лікування посттравматичних стресових розладів у солдатів і жертв насильства, а також, наприклад, для допомоги тим, хто пережив тяжке розлучення, пропонує таблоїд, відмічаючи схожість ідеї з сюжетом фільму «Вічне сяйво чистого розуму» (2004). Один з дослідників, професор Річард Хуганір вважає, що цей метод може застосовуватися в боротьбі з алкогольною і наркотичною залежністю.

 

 

Експерти поставилися до відкриття з обережністю. Кейт Ферінхолт з групи підтримки психічного здоров'я в штаті Меріленд помітила: «Як можна знищити спогади, не знищивши цілий шматок чийогось життя? І чи є це найкращим виходом, якщо врахувати, що люди ростуть і вчаться на своєму досвіді?» «Ідея навчитися маніпулювати цими речами – небезпечна. Навіть якщо це робиться з найкращими намірами», – переконаний Пол Рут Вольпе, співробітник Центру етики Університету Еморі (Атланта).

 

Медіаграмотність за матеріалами Inopressa 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду