Журналістам украй тяжко виконувати свою роботу в Іраку та Сирії – «Репортери без кордонів»

Моханад аль-Адікі, Twitter@Minzzay

«Репортери без кордонів» (RSF) продемонстрували стан речей у медіасфері на прикладі плутанини у повідомленнях про викраденого ісламістами іракського кореспондента інформаційної агенції Sada   Моханада аль-Адікі (Mohanad Al-Aqidi).

Минулого понеділка чимало місцевих ЗМІ інформували про те, що його вбили терористи ISIS. Наступного дня інші джерела стверджували, що він ще живий.

Однак перша, трагічна, звістка швидко поширилися в Іраку та за його межами. Декілька джерел у Багдаді й Мосулі повідомили «Репортерів» та інші організації, що він помер. Наводилися також подробиці розправи, вчиненої ісламістами. Йому начебто декілька разів вистрелили у голову у таборі аль-Ґазлані, що поблизу міста Мосул.

Ця інформацію підтвердили речник Демократичної партії Курдистану, медичний центр і анонімне поінформоване джерело. За їхніми словами, тіло репортера передали родині. На ньому, окрім дір від трьох куль у голові, було видно ще й сліди тортур.

Медіа не утрималися від обурення тим, що група джихадистів заборонила родині убитого ними репортера влаштувати жалобу. Однак вже наступного ранку декілька місцевих ЗМІ повідомили, що  сім’я Моханада аль-Адікі спростувала інформацію про його смерть. Згідно з цими джерелами, вона звернулася з проханням припинити поширювати чутки. Інакше це створює ще більшу загрозу життю журналіста, який насправді живий і все ще є полоненим ISIS.

Про реакцію ісламських терористів на цю суперечливу інформаційну історію «Репортери» не повідомляють.

«Нині дуже важко отримувати достовірну інформацію з Іраку чи Сирії, - наголошує організація. – Цей суперечливий приклад демонструє, що журналістам вкрай тяжко, якщо взагалі можливо, виконувати там свою роботу. Ці регіони – “чорні діри новин”, в яких блокується вільний потік інформації й звідки світ не сповіщають про те, що відбувається на території, контрольованій терористами «ісламської держави».

 

«Репортери без кордонів» все ще намагаються встановити долю декількох журналістів, які там працювали.

comments powered by Disqus