Юрист Дмитро Котляр: уряд і президент – порушники закону про публічну інформацію

00:00,
13 Грудня 2011
1291

Юрист Дмитро Котляр: уряд і президент – порушники закону про публічну інформацію

00:00,
13 Грудня 2011
1291
Юрист Дмитро Котляр: уряд і президент – порушники закону про публічну інформацію
Юрист Дмитро Котляр наголошує: резонансний Закон «Про доступ до публічної інформації» хоч і приносить певні результати, але багато з його аспектів поки що так і не перейшли із теоретично-нормативної сфери у практичну – закон порушують президент, Кабмін, Мін’юст та більшість органів державної влади.

«Ця «революція», проте, поки що обмежується лише нормативною сферою і не втілилася на практиці. Хоч на підставі нового закону багато журналістів та громадян змогли отримати важливу для себе та суспільства інформацію, в наданні якої раніше, напевно, їм було б відмовлено, це лише поодинокі випадки і практикою скоріше стає відмова в доступі. Закон про доступ не діятиме повною мірою доти, доки інші нормативні акти не будуть приведені у відповідність до нього та доки органи влади не почнуть неухильно виконувати його вимоги», – констатує Дмитро Котляр.

У якості показового юрист наводить наступний приклад. 28 листопада уряд України затвердив «Державну програму щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки». Крім того, 21 жовтня президент України затвердив «Національну антикорупційну стратегію» на цей же період.

Як відзначає Котляр, під час прийняття та підготовки цих документів було порушено ст. 15 Закону про доступ. Стаття 15 передбачає обов’язкове оприлюденння проектів нормативно-правових актів державних органів та проектів актів органів місцевого самоврядування на їхніх офіційних сайтах за 20 робочих днів.

«Якби за 20 днів до прийняття був оприлюднений проект «Державної програми», то суспільство змогло б побачити та прореагувати не тільки на те, що програмою не передбачено багато необхідних антикорупційних заходів, але й на дивний бюджет цієї програми. Адже, на її реалізацію передбачається виділити загалом більше 820 млн. грн, з них: 1,34 млн. на «висвітлення у засобах масової інформації антикорупційних заходів», 1,44 млн. на «запровадження дієвого механізму зворотного зв’язку з громадськістю щодо повідомлень про факти корупційних правопорушень в регіонах» і цілих 803 (!) млн. грн МОЗ на «запровадження системи електронного обігу медичних форм». При цьому весь бюджет поділений між двома міністерствами: МОЗ і Мінсоцполітики», – наголошує юрист, додаючи, що норми оприлюднення проектів нормативно-правових актів за 20 робочих днів порушують президент, Кабмін, Мін’юст та більшість органів державної влади.

Нагадаємо, 9 травня цього року в Україні вступив у силу Закон «Про доступ до публічної інформації». Українська версія закону, відповідно до рейтингу міжнародної організації RTI (Right to Information), посіла 9-те місце серед 89 країн світу.

За матеріалами «Української правди»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Котляр / ГП
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду