В Німеччині зафіксували безпрецедентну кількість нападів на журналістів - дослідження

ecpmf.eu

Згідно з ним, в Німеччині з 2014 зафіксували безпрецедентну кількість нападів на журналістів, значна частина яких відбулася під час мітингів право-радикальних рухів.

Так, у 2015 році було скоєно 60 нападів на журналістів; з початку 2016-го і до квітня 2017 року зафіксовано 22 випадки. Останній показник менший через зменшення кількості  демонстрацій «правих».

18 із 19 нападів на репортерів, які було зафіксовано в 2016 році,  сталися на демонстраціях руху PEGIDA, партії AfD (“Альтернатива для Німеччини”) та правих екстремістів, або ж поблизу цих зібрань. Як зауважують дослідники, приводом до нападів часто були зйомки учасників демонстрацій без їхньої згоди.

«Якщо до появи популістського руху PEGIDA напади на журналістів здійснювалися у відповідь на окремі журналістські розслідування, то нині вони відбуваються раптово і неодноразово, як вияв протесту проти “брехливої преси”»,  – зазначають автори звіту.

Згідно з індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» за 2017 рік Німеччина посідає 16 місце у світовому рейтингу серед 180 досліджуваних країн.

comments powered by Disqus