У Кувейті та ОАЕ засуджено користувачів Twitter

У Кувейті засуджено до 5-річного тюремного ув'язнення Мусааба  Шамсу (Musaab Shamsah), визнаного винним в образі пророка Мухаммеда. Його арештували у травні 2013 року після того, як він вмістив твіт, в якому йшлося про нащадків ісламського пророка. Повідомлення, що було сприйняте як підтримка шиїтської віри в країні, якою правлять суніти, вилучили.

В ОАЕ Валіду аль-Шеххі  (Waleed al-Shehhi) винесено вирок -  позбавлення волі на 2 роки за звинуваченням щодо порушення національної безпеки. Крім того, аль-Шеххі оштрафовано на 500 тис. дирхамів ($137 тис.).

У травні 2013 року він вмістив у соціальній мережі твіт  про судовий процес над 94 особами, підозрюваними у зв'язках із ісламістською фракцією. Влада ОАЕ стверджувала, що вони намагалися підірвати  правлячу в країні систему. У липні 69 з них  були визнані винними у спробі повалити державний лад.

Владні структури Кувейту та ОАЕ не коментували судових вироків Мусаабу Шамсі та Валіду аль-Шеххі.

AP розцінює судові вироки у Кувейті та ОАЕ як нові прояви посилення «жорсткого придушення» у регіоні Перської затоки кіберактивістів у соціальних медіа за твіти, що визнаються образливими стосовно  ісламської віри чи спрямованими проти національної безпеки.   

Ці судові вердикти можуть викликати протести міжнародних правозахисних організацій, які звинувачуватимуть владу у використанні судочинства проти дисидентів з метою придушення  свободи слова в інтернеті, вважає інформаційна агенція.

Тим часом у Саудівській Аравії трьом адвокатам загрожує суд за повідомлення у соціальних мережах, що містять  критику влади, інформує також AP.

comments powered by Disqus