Рух «Чесно»: Апарат Верховної Ради грубо порушує закон «Про доступ до публічної інформації»

Активісти руху «Чесно» звернулися до керівника головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента України Дениса Іванеска з проханням сприяти в отриманні даних про доходи народних депутатів.

Прикриваючись законом про захист персональних даних, Апарат Верховної Ради України  відніс дані про майно народних депутатів до «конфіденційних» та «за обставин незавершеності механізму правового регулювання» (як вказано в офіційному листі) відмовився надати інформацію.

Це − черговий приклад грубого порушення Апаратом парламенту закону «Про доступ до публічної інформації», який можна вважати свідченням  небажання вести діалог із громадськістю, вважають представники руху.

«Ця відмова є особливо цинічною, оскільки Апарат вирішив свідомо проігнорувати прямі норми двох законів – ст.6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ст.5 ЗУ «Про захист персональних даних» –  , які чітко і однозначно визначають, що декларації депутатів не є конфіденційними, є відкритими, та не можуть бути обмежені в доступі – чіткіші та зрозуміліші формулювання важко уявити», –коментує ситуацію юрист Дмитро Котляр.

Котляр наголошує на абсурдності відмови задовольнити інформаційний запит, адже у будь-якому разі, згідно з Законом про засади запобігання і протидії корупції, майнові декларації депутатів повинні бути оприлюднені у друкованих виданнях.

«Тобто за дивною логікою Апарату Верховної Ради, надрукувати ці відомості в парламентській газеті можна, але надати їх на запит – ні. Це, між іншим, є порушенням того ж таки антикорупційного закону, стаття 16 якого забороняє посадовим особам відмовляти в інформації, надання якої передбачено законом», – вважає юрист.

Запит до Апарату Верховної Ради України було надіслано в рамках громадського аудиту, що здійснює громадянський рух «Чесно» спільно з Комітетом виборців України.

Нагадаємо, на додаток до запиту до Апарату парламенту 9 квітня активісти руху «Чесно» надіслали народним депутатам 450 особистих звернень із проханням надати майнові декларації. Про кількість наданих депутатами декларацій активісти обіцяють повідомити додатково.

Минулого року громадські активісти вже зверталися до парламентарів із проханням опублікувати їх декларації. Тоді вимоги закону про доступ до публічної інформації  виконали лише 75 народних депутатів.

Громадянський рух «Чесно» – об’єднання активних громадян і громадських організацій за ініціативи партнерства «Новий Громадянин». Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть балотуватися до Верховної Ради у 2012 році, відзначають представники руху. Місією руху є забезпечення нової якості української політики.

comments powered by Disqus