Російські спецслужби причетні до викрадення журналістів, — Європейський суд

Daily Mail

Суд встановив, що їх було викрадено представниками офіційної влади, повідомляє «Еспресо» з посиланням на ЄСПЛ.

Як кажуть в ЄСПЛ, російські правоохоронні органи і суди не провели належним чином розслідування злочину, тому європейська інстанція сама вивчила матеріали, свідчення свідків і потерпілих. Російська сторона не представила жодних розумних пояснень того, як викрадення могло статися без участі представників влади.

Суд визнав, що постраждалі зазнали тортур і були незаконно позбавлені волі, також було порушено їхнє право на захист приватної власності. ЄСПЛ присудив постраждалим 84 000 євро компенсації.

Орлов і журналісти РЕН прибули в Назрань у листопаді-2007 для висвітлення мітингу після загибелі шестирічного хлопчика під час спецоперації. Вночі в їхній готель прийшли озброєні люди, вони викрали Орлова і журналістів, вивезли їх у поле і побили, а також забрали у них апаратуру та особисті речі.

За версією постраждалих, напад організували спецслужби, щоб залякати журналістів і правозахисників. Після нападу було порушено кримінальну справу, розслідування якої потім призупинили через відсутність підозрюваних.

Нагадуємо, що відповідно до доповіді Міжнародного інституту інформаційної безпеки при Кардіффській школі журналістики (INSI) Росія посіла п'яте місце серед найнебезпечніших для преси країн. 

comments powered by Disqus