Міжнародний інститут преси вимагає покарати винних у нападах на українських журналістів

00:00,
1 Серпня 2013
1311

Міжнародний інститут преси вимагає покарати винних у нападах на українських журналістів

00:00,
1 Серпня 2013
1311
Міжнародний інститут преси вимагає покарати винних у нападах на українських журналістів
Міжнародний інститут преси (IPI) і його філія – Медіа-організація Південної та Східної Європа (SEEMO) закликали українську владу провести швидке і прозоре розслідування нещодавніх нападів на журналістів, і притягнути винних до відповідальності.

Мінімум 5 репортерів заявили про те, що протягом останніх двох тижнів їх побили у зв’язку з професійною діяльністю, відзначається в заяві IPI i SEEMO. «Надзвичайно важливо, щоб ці напади бути розслідувані повністю, а винуватці – притягнуті до відповідальності. Атмосфера безкарності, котра існує навколо подібних  інцидентів в Україні, вкрай шкідлива для свободи преси. Вона призводить до самоцензури і замовчування фактів та думок», – заявив заступник директора IPI Ентоні Міллс (Anthony Mills).

Комітет захисту журналістів (CPJ) повідомляв про напад на тележурналіста і ведучого програми «Досить мовчати» луганського каналу «Ірта» Сергія Остапенка. Журналіст висвітлював корупцію в міліцейських колах, в червні 2012 року проти нього було подано позов за звинуваченням у дифамації.

Газета The New York Times писала про арешт свого фотокореспондента Дмитра Костюкова. Костюкова заарештували, коли він висвітлював акцію протесту FEMEN під час візиту до Києва президента РФ Володимира Путіна і патріарха РПЦ Кирила. Посилаючись на заяву журналіста, NYT повідомила, що чоловіки в цивільному побила Костюкова і трьох жінок-учасниць акції.

Комітет захисту журналістів також повідомляв про побиття Олега Богданова, журналіста сайту «Дорожний контроль». Внаслідок нападу журналіста доправили до лікарні зі струсом мозку, а також переломами щелепи і носа. Богданов заявив, що напад був пов’язаний з його професійною діяльністю.

Про те, що міліція побила кореспондентів «5 каналу» Дмитра Демішева та Андрія Ковальова, коли вони висвітлювали демонстрацію в Києві, повідомляла правозахисна організація Freedom House.

Міжнародний інститут преси також звертає увагу на справу журналіста Анатолія Шарія, якого затримували в Амстердамі. В Україні стосовно нього порушено дві кримінальні справи – за хуліганство і завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину зі штучним створенням доказів звинувачення. Шарій стверджує, що українські правоохоронні органи переслідували його за професійну діяльність, зокрема, через його заяву про те, що МВС України прикриває торгівлю наркотиками.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Максим Поліщук, «Телекритика».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду