Іранський журналіст втратив око через відсутність лікування у в’язниці

The Guardian

54-річний журналіст був звільнений в жовтні 2015 року і незабаром йому був поставлений діагноз раку, який поширився на щелепу, праве око та частину рота. Йому довелося пройти  шість курсів хіміотерапії та лазерної терапії. За словами Аліреза Раджайе, керівництво в’язниці неодноразово ігнорувало його прохання про належне лікування. Йому давали лише знеболюючі, пише The Guardian.

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) засудила дії іранської влади, зазначивши, що судова система країни несе відповідальність за ускладнення, які виникли в Раджайе через відсутність лікування. «Хвороба Раджайе розвинулася у в'язниці, де влада не дозволила йому отримати лікування від місцевої лікарні. Про це свідчить і його дружина, Лейла Лягат (Leila Liaghat)», - йдеться у заяві федерації. Журналіст неодноразово скаржився на біль у правому оці та щелепі, однак в’язничний лікар виписав йому лише знеболюючі, заявивши, що Раджайе не страждає ні від якої хвороби.

До ув’язнення Аліреза Раджайе працював політичним редактором у ряді заборонених іранських реформаторських газет. Він також був активістом забороненого націоналістично-релігійного альянсу та членом парламенту у 1999 році. Як відзначає The Guardian, звинувачення у «діях проти національної безпеки» та «пропаганді проти держави» часто використовуються в Ірані для ув’язнення опозиційних журналістів.

Згідно з рейтингом свободи слова організації Reporters Without Borders, Іран знаходиться на 165 позиції зі 180. Також нещодавно влада Ірану заморозила банківські рахунки 152 співробітників BBC. Reporters Without Borders оцінюють це як черговий наступ на свободу слова в країні.

comments powered by Disqus