У Росії популярні сайти не зобов’язуватимуть зберігати дані користувачів

legalaid.in.ua

Мінкомзв'язку РФ підготувало проект постанови уряду, в якій визначено, які саме ресурси не муситимуть зберігати інформацію про користувачів упродовж півроку. Популярні сайти із 10 тисячами відвідувачів щодня до кінцевої редакції не потрапили.

Згідно з попереднім варіантом документу, від обов'язків зберігати дані про користувачів мають бути звільнені сайти, присвячені навчанню, науці, культурі, освіті, домашньому господарству, домашнім тваринам, вихованню дітей, розробці програм та продажу товарів.

1 серпня наберуть чинності зміни до російського законодавства про інформацію. Відповідно до першої поправки, блогерів зі щоденною кількістю читачів понад 3 тисячі зобов’яжуть дотримуватися стандартів журналістики. Другою - передбачається вимога до «організаторів поширення інформації в мережі інтернет» зберігати дані про користувачів на території РФ упродовж півроку. В цьому випадку йдеться про ресурси, які забезпечують обмін інформацією між користувачами, наприклад, соціальні мережі, сервіси електронної пошти, інтернет-месенджери та ін.. На прохання правоохоронних органів інтернет-сайти повинні будуть надавати наявну в них інформацію про користувача.

comments powered by Disqus