У Німеччині почав виконуватися «закон про Facebook»

Wired

Закон був розроблений та прийнятий минулого року й набув чинності 1 жовтня, але Німеччина відклала його виконання на більш пізній термін, аби компанії мали більше часу на підготовку до нововведень. Про це повідомляє The Guardian.

Під його дію підпадають онлайн-платформи з аудиторією від 2 мільйонів осіб, включаючи Facebook, Twitter, Reddit і YouTube. Вони зобов’язані видаляти публікації та коментарі, що містять погрози, заклики до насильства і дезінформацію протягом 24 годин після отримання повідомлення про порушення. В окремих випадках - протягом 7 днів. Інакше компанії можуть оштрафувати на суму до 50 мільйонів євро.

Facebook та Twitter підготували для німецьких користувачів додаткові функції, за допомогою яких вони зможуть позначати спірний контент та найняли нових модераторів, які працюватимуть зі скаргами.

Мін'юст Німеччини раніше запевнив, що штрафи накладатимуться лише в разі систематичних порушень. При цьому після закінчення відведеного законом терміну користувачі зможуть скаржитися в Федеральне відомство з юстиції, якщо, на їхню думку, скарга не була оброблена відповідним чином.

Також минулого року  суд у Відні забов'язав соціальну мережу Facebook видаляти образливі публікації, якщо вони несуть «мову ворожнечі».

comments powered by Disqus