У Білорусі за недостовірну інформацію можуть ввести кримінальну відповідальність

Фото: Дмитрий Брушко, TUT.BY

Про це він заявив 6 червня на врученні нагород 11-й творчого конкурсу на краще висвітлення в ЗМІ діяльності органів прокуратури, повідомляє TUT.by.

Олександр Конюк прокоментував законодавчі зміни, які стосуються електронних ЗМІ.

«Бачите, скільки ЗМІ зараз з'явилося, їх специфіку. Я маю на увазі інтернет і форуми, – сказав генеральний прокурор Білорусі. – Чого там тільки немає! Придумують собі нікнейми, ображають один одного, людей. Іноді помилковий контент збурює громадську думку, через це бувають великі наслідки».

Пан Конюк звернув увагу на те, що питання про регулювання інтернету гостро стоїть і в країнах Західної Європи.

«У Німеччині штрафи мало не в мільйони доларів за надання помилкового контенту. Ми повинні говорити про це, і прокурори не повинні допускати образи. Іноді форуми – це бруд», – зазначив Олександр Конюк.

Генеральний прокурор також нагадав, що зараз у Білорусі за наклеп передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Олександр Конюк не виключає, що за недостовірну інформацію ЗМІ також доведеться відповідати.

Нагадаємо, у парламенті Білорусі зараз розглядаються поправки до закону про ЗМІ. Згідно них онлайн-медіа треба буде реєструватися як ЗМІ, вони будуть зобов’язані мати зареєстровану юридичну особу та юридичну адресу в приміщенні нежитлового фонду. Редакторами видань зможуть бути особи з білоруським паспортом і не менше ніж п'ятирічним стажем роботи на керівних посадах в медіа.

Сайти зможуть не проходити реєстрацію, але в цьому випадку їх власники і репортери не будуть визнаватися журналістами. 

Поправки до закону також передбачають обов'язкову ідентифікацію авторів матеріалів або коментарів на сайтах і форумах. .

comments powered by Disqus