Ліля Буджурова про обшук у її домі: Не лякайте мою Батьківщину і родину автоматами

15minut.org

На своїй сторінці у Facebook увечері 2 листопада пані Буджурова вибачилася перед «усіма, хто намагався вийти на зв'язок і не зміг», пояснивши, що зараз вона поки що позбавлена можливості спілкування, оскільки «обмежена у звичних технічних можливостях спілкування».

«Не коментуватиму ні обшук, проведений у моєму домі, ні “підстави” до цього. Що поробиш, робота така. Що поробиш, Крим зараз такий. Нестерпно болить серце лише від одного – у чому завинила моя 83-річна мама, яку я крізь шеренгу людей у масках і з автоматами вела в туалет, накачавши перед цим “серцевими” ліками? Чим завинила моя 8-річна онучка, ще гаряченька від досвітнього сну, розбуджена словами: ”Не бійся, тільки не бійся”. А вона все одно дуже злякалася. І хоча, дивлячись на мене своїми чорнючими оченятами, повторювала: ”Я не злякалася”, запитала: ”А чому дядьки з рушницями? Вони будуть у нас стріляти? ”. І ніжки її при цьому тряслися під моїми руками дрібним-дрібним тремтінням. Не забуду цього ніколи», – написала Ліля Буджурова.

«Їм, здається, було соромно – адже відступили вони від отвору дверей до стінки, коли я попросила їх прибрати свої автомати і не лякати мою Єву», - додала вона.

Вона також пригадала інцидент піврічної давнини, коли її 12 річного онука жорстоко побили колишні однокласники, назвавши його зрадником за те, що він захотів і далі вчитися в українському класі.

«Півроку тому в мене був такий самий шок. Ні, не такий. Навіть гірше. Я тоді стояла в коридорі дитячої лікарні і чекала результатів операції, яку робили моєму онуку – Рушену. 12-річного мого хлопчика побили колишні однокласники, назвавши його зрадником. Його провина була в тому, що він – учень української (колись) гімназії захотів і далі вчитися в українському класі, а вони перейшли в російський. Рушену відбили яєчка. І так, що довелося робити операцію. Його батьки звернулися з цього приводу до прокуратури, але вона не знайшла підстав для розгляду. Все обмежилося одним моїм криком на всю гімназію. ATR тоді ще працював у Криму, але я не дозволила собі використовувати своє службове становище, щоб надати гласності цьому випадку. Мій онук і після цього відмовився переходити в іншу школу, і, здається, вчителі і директор тепер більш уважно ставляться до своїх обов'язків. Але я не забуду цього ніколи», – розповіла Ліля Буджурова.

Напередодні обшуку, 1 листопада, у Лілі Буджурової був день народження. «Вчора мені виповнилося 57 років. Це вік визначених пріоритетів. У мене їх два – моя Батьківщина (а це не просто Крим, а весь мій народ) і моя родина. Не лякайте їх автоматами!», – написала колишній редактор телеканалу ATR.

Нагадаємо, 2 листопада в Криму відбулися обшуки ФСБ в помешканнях колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу ATR Лілі Буджурової та Ельзари Іслямової, а також в офісі каналу в Сімферополі та в помешканнях власника ATR Ленура Іслямова й на його підприємствах.

Ліля Буджурова повідомила у Facebook, що обшук у її помешканні тривав близько 8 годин. «Гості з ФСБ, що прийшли сьогодні в 5:40 ранку в мій будинок з автоматами в руках, вже його покинули», - написала вона о 13:43.

Як писав MediaSapiens, 2 листопада вранці стало відомо, що російська Федеральна служба безпеки порушила кримінальну справу проти власника каналу ATR Ленура Іслямова – громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму.

comments powered by Disqus