Кримська журналістка Ліля Буджурова судиться з ФСБ через недопуск її адвоката на обшук

Кримська журналістка Ліля Буджурова судиться з ФСБ через недопуск її адвоката на обшук

11:16,
17 Листопада 2015
1101

Кримська журналістка Ліля Буджурова судиться з ФСБ через недопуск її адвоката на обшук

11:16,
17 Листопада 2015
1101
Кримська журналістка Ліля Буджурова судиться з ФСБ через недопуск її адвоката на обшук
Кримська журналістка Ліля Буджурова судиться з ФСБ через недопуск її адвоката на обшук
Автори:
Відома кримська журналістка, нині заступник генерального директора продакшн-студії Qara deniz production, а раніше кримськотатарського каналу ATR Ліля Буджурова подала позов проти співробітників ФСБ, які проводили обшук в її будинку.

Про це повідомляє інтернет-видання .

Нагадаємо, 2 листопада в Криму відбулися обшуки ФСБ в помешканнях колишніх співробітників ATR Лілі Буджурової та Ельзари Іслямової, а також в офісі каналу в Сімферополі та в помешканнях власника ATR Ленура Іслямова й на його підприємствах.

Того дня Ліля Буджурова повідомила у Facebook, що обшук у її помешканні тривав близько 8 годин. Наступного дня вона прокоментувала обшуки й зокрема заявила: «Не лякайте мою Батьківщину і родину автоматами!».

Причиною позову стало те, що працівники ФСБ відмовили адвокату журналістки бути присутнім на місці проведення слідчого заходу, порушивши таким чином її конституційне право на адвокатський захист.

Перше засідання у справі відбулося 16 листопада в Київському районному суді м Сімферополя. Як повідомляє «15 минут», співробітники ФСБ факт правопорушення заперечують.

«Мене дещо здивувала позиція ФСБ, тому що це із серії “не вір очам своїм”, Адвоката під дверима мого будинку бачили мої родичі, є інші свідки. Більше того, вівся відеозапис всього цього “заходу”, що проводиться в моєму домі, але при цьому і ФСБ, і шанований суддя акцентують увагу на те, що слідчий, який керував обшуком, особисто не забороняв адвокату. При цьому просто відсутня формальна логіка: він не міг особисто йому заборонити, бо адвокат не був допущений в приміщення, де знаходився слідчий», - розповіла Ліля Буджурова.

За словами адвоката Джеміля Темішева, часто при проведенні обшуку громадянину відмовляють у присутності адвоката. Цим судовим розглядом пан Темішев прагне створити прецедент для того, щоб з'ясувати правомірність такої відмови.

«Ми маємо намір дійти до Верховного суду Російської Федерації для того, щоб отримати остаточну відповідь ось на це питання – чи гарантує держава людині право на юридичну допомогу відповідно до статті 48 Конституції РФ?», - каже адвокат.

Наступне судове засідання у даній справі призначено на 18 листопада.

Нагадаємо, обшук в помешканні пані Буджурової відбувся в рамках кримінальної справи проти власника телеканалу ATR Ленура Іслямова – громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму.

Раніше Ліля Буджурова працювала заступником гендиректора цього телеканалу, але після переїзду мовника до Києва через відмову Розкомнагляду РФ в реєстрації, вона і екс-генеральний директор ATR Ельзара Іслямова створили незалежну продакшн-студію Qara deniz production.

Після обшуків в помешканнях колишніх співробітників ATR радник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар написала заяву до Прокуратури Автономної Республіки Крим, що виїхала з окупованого Криму до Києва, за фактом незаконних дій ФСБ у Криму щодо колишніх співробітників і власника ATR.

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до низки міжнародних організацій із проханням втрутитися в ситуацію та вплинути на російську владу, щоб припинити тиск та переслідування журналістів.

Президент України Петро Порошенко назвав обшуки у журналістки Лілі Буджурової і співробітників телеканалу ATR в анексованому Росією Криму помстою російської влади за їхню позицію.

Народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз звернулася з депутатським зверненням до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської щодо цих незаконних обшуків.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«15 минут»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду