Влада Індії тимчасово заблокувала «ВКонтакте» через гру «Синій кит»

Higgypop

Як повідомляє The Times of India, правоохоронці ініціювали розслідування підозрілих випадків суїциду, причиною яких могла стати гра «Синій кит». Водночас деякі індійські провайдери почали блокування соцмережі «ВКонтакте», щоб запобігти поширенню потенційної загрози. Представники Міністерства електроніки та інформаційних технологій в Індії підтвердили блокування соцмережі на час розслідування.

В соцмережі «ВКонтакте» повідомили, що знають про блокування в країні та що компанія вивчає правомірність подібних дій індійської влади.

У Росії до суїцидальних спільнот у соцмережах привернула увагу «Новая газета». У 2016 році видання написало, що від дій «кураторів» ігор «Синий кит» загинули більше сотні підлітків.  У 2017 році МВС РФ опублікувало офіційну статистику підліткових самогубств. За даними відомства, мережеві спільноти призводять до суїциду тільки в 1% випадків. При цьому всього за 2016 рік у Росії наклали на себе руки 720 підлітків. Обговорення «груп смерті» призвело до появи в РФ законодавчої ініціативи про кримінальну відповідальність для авторів подібних спільнот. Законопроект вже пройшов перше читання в Держдумі РФ.

MediaSapiens також писав про те, що у Великобританії  поліція розіслала до шкіл попередження про гру «Синій кит», у якій підлітків закликають здійснити самогубство.

comments powered by Disqus