Уряд хоче провести електронний перепис населення вже цього року

facebook.com/Дмитро Дубілет

Кабінет Міністрів України вирішив провести так званий електронний перепис населення за допомогою даних мобільних операторів та соціологічних досліджень. Це дозволить зекономити 2-3 мільярди гривень, сподіваються урядовці.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет«Ми вирішили провести т.зв. електронний перепис», — повідомив посадовець.

Для цього  зберуть анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташування та дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд): «Ці групи мають менше проникнення мобільних телефонів», — пояснив Дубілет.

В Україні проведуть «калібруючі» соціологічні опитування. Уточнять, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах. Отримані в результаті таких дій дані вставлять у математичну модель.

«У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування», – зазначив міністр.

«Я мав під сотню зустрічей і дзвінків з різними потенційними користувачами. Я провів інтерв’ю з міністрами, директорами департаментів, представниками регіонів, соціологами. У результаті я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типии», — пояснив він.

Тип 1. Близько 90% запитів — це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік. Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім'ї, житло, етно-національність тощо.

«Важливо, що більшість запитів першого типу були терміновими. Зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні) — і більшість міністерств сказали, що не можуть чекати кінця наступного року», – розповів він.

Дубілет додав, що з цих причин у держбюджеті на 2020 рік було знижено розмір коштів на перепису з 3,4 млрд грн до 1,4 млрд.

«А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми», — висловив сподівання міністр. Результати дослідження в Кабміні планують оприлюднити вже цього року.

Нагадаємо, раніше в Уряді повідомили, що хочуть перевести трудові книжки в електронний формат.

Також провести перепис населення за допомогою смартфонів ще за минулого складу уряду пропонував Степан Кубів.

comments powered by Disqus