Україна може почати оподатковувати Facebook і YouTube

clickittefaq.com

Як пише LIGA.net, зміни до Податкового кодексу можуть торкнутися таких онлайн-платформ, як  Facebook, YouTube, Instagram тощо.

Про роботу зі змін законодавства розповів керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. За його словами, мова йде лише про податок на додану вартість, а не податок на прибуток. Зміни ще «залишаються дискусійними».

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували чернетку закону про медіа, в якому, зокрема, піднімається питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, незалежності редакції від власника ресурсу і врегулювання діяльності блогерів.

Щодо покарань для ЗМІ, то в чернетці крім штрафів передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Ще один запропонований принцип – запровадження так званого fair play, коли дохід не має бути менший, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником.

Деякі пункти презентованої чернетки закону викликали критику з боку експерта Центру прав людини ZMINA Володимира Яворського. Так, ініціативу щодо запровадження так званого fair play він назвав загрозою для свободи слова. 

comments powered by Disqus