У Росії в квартирі новосибірського активіста провели обшук через допис у «Вконтакте»

Єгор Савін, kurer-sreda.ru

Як повідомляє «Радио Свобода», опозиціонера затримали і допитали за статтею кримінального кодексу «Розпалювання ненависті або ворожнечі». Таку постанову Єгору Савіну показали під час допиту. Водночас він не знає, чи порушена кримінальна справа, і в якості кого він до неї залучений.

Сам Єгор Савін вважає, що приводом для затримання став ролик, яким той поділився на своїй сторінці у соцмережі «ВКонтакте» 17 серпня. До відео він додав коментар: «Прикольно, дуже схоже на витівки чекістів».

У цьому відеоролику показано трьох чоловіків, один з яких представляється «бійцем армії звільнення Сибіру». У своєму зверненні до глядачів вони стверджують, що людям необхідно боротися зі справжнім ворогом, а не одне з одним. Завершується відео закликом до дій та словами: «Досить годувати Москву!».

На думку Єгора Савіна, дії ФСБ щодо нього є провокативними та спрямовані чинити тиск на опозицію.

Із думкою активіста згоден російський політик, один із лідерів «РПР-Парнас» Борис Нємцов. На своїй сторінці у Facebook він написав, що «це груба робота провокаторів, спрямована на зрив Маршу за захист федеративного устрою Росії».

Єгор Савін є одним із організаторів «Маршу за федералізацію Сибіру», який планувався на 17 серпня, але так не відбувся.

Нагадаємо, у вересні в Москві затримали журналіста, оглядача видання «Новый Кузбасс» Дмитра Шипілова, який раніше узяв інтерв’ю в організатора «Маршу за федералізацію Сибіру» Артема Лоскутова.

comments powered by Disqus