У місці штурму резиденції експрезидента Киргизстану блокували зв’язок — ЗМІ

У місці штурму резиденції експрезидента Киргизстану блокували зв’язок — ЗМІ

12:36,
8 Серпня 2019
1948

У місці штурму резиденції експрезидента Киргизстану блокували зв’язок — ЗМІ

12:36,
8 Серпня 2019
1948
У місці штурму резиденції експрезидента Киргизстану блокували зв’язок — ЗМІ
У місці штурму резиденції експрезидента Киргизстану блокували зв’язок — ЗМІ
Автори:
У передмісті Бішкека силовики штурмували будинок колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, але затримати його так і не вдалось. Під час спецоперації на території зник інтернет та мобільний зв'язок.

ВВС пише, що у червні нова влада Киргизстану зняла недоторканність з Алмазбека Атамбаєва. Спецоперація з його затримання почалася вчора ввечері (7 серпня) у його резиденції в селі Кой-Таш.

За даними міністерства охорони здоров’я, внаслідок подій було госпіталізовано 48 людей, один силовик загинув від вогнепального поранення.

Місцеве інформаційне агентство «24.kg» вело пряму трансляцію з місця подій. Воно повідомляло, що на час штурму не могло зв’язатися зі своїм кореспондентом у Кой-Таші, оскільки інтернет і мобільний зв’язок був локально заблокований.

Інтерфакс передавав, що вночі експрезидент виступив в ефірі свого каналу «Апрель» і назвав події свавіллям. На його захист у Кой-Таш приїжджали прихильники. Вони будували барикади, палили покришки і зрубали дерева, щоб не дати вивезти Алмазбека Атамбаєва. Зрештою, силовикам так і не вдалось його затримати.

Парламентарі Киргизстану звинувачують Алмазбека Атамбаєва у корупції, незаконній трансформації земель, узурпації влади та інших незаконних діях. Сам Атамбаєв заявляв, що всі висунуті проти нього звинувачення є «абсурдними і безпідставними» і викликані «лише прагненням чинного президента усунути політичного опонента».

ВВС додає, що минулого року Атамбаєв публічно визнав наявність серйозних розбіжностей у поглядах з новим президентом Сооронбай Жеенбековим.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що інтернет та мобільний зв’язок відключили у Кашмірі — спірному штаті Індії. Це було зроблено після того, як влада заявила про відміну статті 370, яка дозволяла штату встановлювати власні закони і мати незалежність у всіх питаннях, крім міжнародної політики, оборони і зв'язку. Комітет захисту журналістів назвав це «грубим порушенням прав громадян на інформацію з вільної преси».

Також про відключення зв’язку нещодавно повідомлялось під час протестних акцій в Москві та Інгушетії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
zn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду