Таїланд заблокував близько 100 YouTube-сторінок за образу монархії

Global Look Press

Про це повідомляє газета Bangkok Post з посиланням на власні джерела в уряді країни. Влада Таїланду назвала це «спільними зусиллями з блокування за підтримки Google». Під загрозою блокування знаходяться іще 350 сторінок.

Раніше Національна комісія з теле- і радіомовлення Таїланду офіційно звернулася до представників Facebook і YouTubе з проханням про блокування сторінок, що містять образливу для монархії інформацію. Зі схожими проханнями про блокування конкретних користувачів відомство також зверталося до Twitter.

Компанія Google заявила, що це подібна позиція узгоджується з світовою практикою. «У нас завжди була чітка і послідовна політика щодо запитів на видалення від урядів по всьому світу. Ми не змінили цю політику для Таїланду», - йдеться в повідомленні компанії.

«Ми розраховуємо на те, що уряди по всьому світу повідомлятимуть нам про контент, який на їхню думку, є незаконним через офіційне законодавство, і обмежимо його в залежності від обставин, після ретельного аналізу», - прокоментувала Google.

Загальні положення та правила Google вказують, що компанія може видалити або відмовити в публікації контенту, якщо «є підстави вважати, що він порушує закон». Як відомо, у Таїланді образа монархії є кримінальним злочином, за який передбачено покарання з максимальним терміном позбавлення волі до 15 років.

В країні зараз оголошено місячний траур через смерть короля Пуміпона Адуньядета, який помер в лікарні в Бангкоку в віці 88 років. Видання The Guardian пов'язує посилення цензури за образу монархії зі смертю короля.

Як писав MediaSapiens, у Таїланді поліція затримала 40-річну жінку Патнарі Чанкідж, звинувативши в образі монархії через її коментар у Facebook. Коментар складався з одного слова -  «Ок». Також під арешт потрапив редактор тайського журналу Fah Diew Khan Танапола Еавсакула (Thanapol Eawsakul) за публікацію у Facebook критичних коментарів на адресу військових. 

comments powered by Disqus